LGS hakkında konuşalım

Ortalaması 100 olan binlerce öğrenci ne yapacak peki? Hepsine yüksek liselerde yer var mı? İllaki bir sınav olmalıydı.
Kesinlikle katılmıyorum. Madem bu kadar nitelikli öğrenci var elimizde, imam hatip'e dönüştürmek yerine kaliteli okullar haline getirseydik. Ne olursa olsun sınav yapmak aşırı saçma. Ortaokul puanı 50'yi zor görmüş biri sınavdan 500 alsa ortaokul puanı 100 olan ama sınavı 450 olan birinden daha iyi bir okula yerleşebiliyor. Böyle bir sistemin hiçbir mantıklı açıklaması yok, olamaz da. Ama üniversite sınavına bir şey demiyorum, neden? Çünkü orada okul başarı puanı da sınava dahil ediliyor.

Bilgisayar almak hayalleriyle çalıştığım sınav. Geçen deneme yaptım sonuçlarım: matematik 14 doğru 6 boş, fen 18 doğru 2 boş, Türkçe 18 doğru 2 boş, inkılap, din ve İngilizce 10 doğru.

Bilgisayar almak hayalleriyle çalıştığım sınav. Geçen deneme yaptım sonuçlarım: matematik 14 doğru 6 boş, fen 18 doğru 2 boş, Türkçe 18 doğru 2 boş, inkılap, din ve İngilizce 10 doğru.
Güzel bir sonuç. Benim hayallerimdeki sonucu yapmışsın :D. Puanın:
1614267964105.png

Nasıl olsa yapamıyorum deyip salmıştım, sorular beklediğimden kolay çıkmıştı ama yine yapamamıştım :D Bu da böyle bir durum ama beklediğimden iyi geçti. Hiç çalışmamıştım çünkü. Üniversite sınavında akıllanmam dileğiyle. (Akıllanmayacak.)

0,6 puanla ilimdeki Fen Lisesine gidemememe sebep olan sınav. Tüm yıl girdiğim onlarca, belki yüzlerce denemede İngilizce'den hiç yanlış yapmayan ben, sınavda İngilizce'den yanlış yaparak kendi rekorumu kırmış bulundum.

Kabataş'ı hedeflediğim sınav. Daha 6. sınıfım ama okulum böyle denemeler yaptığında hep full yapıyorum. Kazanırsam artık iyi bir sistem isterim. 😀

Gerçekten o kadar zor mu? Ben çok çalışıyorum. Hatta şu an özel okula gidiyorum LGS için ayrıca burs kazandığım için bir de. Seneye 7. sınıf olunca da özel matematik dersi alacağım diyor babam ama bilmiyorum.

0,6 puanla ilimdeki Fen Lisesine gidemememe sebep olan sınav. Tüm yıl girdiğim onlarca, belki yüzlerce denemede İngilizce'den hiç yanlış yapmayan ben, sınavda İngilizce'den yanlış yaparak kendi rekorumu kırmış bulundum.

Hayatımda denemelerde sadece bir sınavda İngilizceden yanlış yaptım, o da bir yanlıştı. LGS = 2 yanlış :(

Geri
Yukarı