LGS için çalıştıklarımı unutuyorum

Ayıptır sorması dil bilgisi neden kalktı aşırı saçma bir durum değil mi sizce de? Ben 11. sınıfım ve mf olmama rağmen bize bile dil bilgisi ağırlıklı çalıştırıyorlar. Benim girdiğim senede de bir sürü dil bilgisi sorusu vardı.
Ezbere dayalı diye kaldırdılar. En azından televizyonda Ziya Selçuk öyle dedi.

Anlamadığın konuyu neden anlayamıyorsun onu çözmeye çalış. Örnek olarak cebirsel ifadelerde temel şey (a+1)'in karesini bul diye soru çıkıyor karşına. Sen bu formülü bilmedikten sonra ne dersi anlarsın ne de soru çözersin. İlk önce sorunun temeline çalış, sonradan soruları çözmeye çalış.

Matematiği hiç beceremiyorum.

Hafifledi ama bunu fiilimsileri hatim ettikten sonra söylemesi biraz sinir etmedi değil 😃. İnsan dönem başında söylerdi.

Yani hocam ama burası Türkiye 1 gecede tüm liseye yerleşme sistemini değiştirmişlerdi hatırlatırım. Bence şu anki durumunuz bile çok iyi. En azından şu yanından da bakın o fiilimsiler sizi üniversite sınavına kadar takip edecek hazırlıklı olursunuz.

Bu kadar stres yapma LGS dediğin sınav o kadar da önemli değil.
Sana bir yol sunayım: Eğer çok iyi bir öğrenci değilsen, fen lisesine gidemeyeceksen, Anadolu'ya gidip güzel bir üniversite kazanamayacağını düşünüyorsan mesleki teknik Anadolu liselerine git. Hem normal Anadolu hem de meslek dersi öğreniyorsun, ileride asgari ücret ile çalışıp aç kalmazsın.

Mesleğe gidersem yanarım babam yüksek bekliyor.
Kasma kendini ya dünyanın sonu mu sanki? Bende çalıştım LGS'ye ama ne oldu? Artık 11 oldum sayılır ama ben lise hayatı yaşayamadım bile. Günde 10 saat çalışıyormuşsun yapma ya 10 saat ne? 14 yaşında biri 5-6 saat sonra tıkanır. Matematik fen ve Türkçe'ye asıl öbürleri yorum sorusudur. Yani ben girdiğimde sosyal ve din Full yorumdu.

Hocam meslek gibi liselere gidersim büyük yanarım babam yüksek bekliyor.

Mesleğe gidersem yanarım babam yüksek bekliyor.

Hocam meslek gibi liselere gidersem büyük yanarım babam yüksek bekliyor.

Yapabileceğiniz çok bir şey yok hocam ama ciddi bir özveri ile çalışıyorsanız emin olun nitelikli bir okula yerleşirsiniz. Ek olarak aileniz niye bu kadar takıyor ki yüksek puanlı bir okula gitmediğiniz sürece ya da bir meslek lisesine arada pek fark olmuyor.

Yapabileceğiniz çok bir şey yok hocam ama ciddi bir özveri ile çalışıyorsanız emin olun nitelikli bir okula yerleşirsiniz. Ek olarak aileniz niye bu kadar takıyor ki yüksek puanlı bir okula gitmediğiniz sürece ya da bir meslek lisesine arada pek fark olmuyor.

Çalışıyorum ama unutuyorum hemen masturbasyonu bıraktım sanırimki onun yüzünden unutuyorum dershanelere gittiğim için babam yüksek alacaksın düşük alırsan o zaman görüşeceğiz diyor ve iyice korkmaya başlıyorum meslek lisesine gidersem eğer evde film olur hocam dershaneden deneme sınavları da berbat tam hatırlamıyorum puanım 187 miydi neydi kısaca düşük yani babam beni anlamıyor matematikten 8 almıştım 1 hafta boyunca yanına gitmemiştim korkudan şimdi daha notları bile söylemedim şeker hastası bir de sinirli 370 üstü alacaksın diyor 1 puan aşağısında al nasıl laptopunu kırdıysam bunu da kırarım diyor.

Böyle aileler çok var hocam. Sözde çocuğunun geleceğini düşünüyorlar ama artık yüksek puanlı okulların pek bir avantajı olmadığının farkında değiller. Çoğu okul aynı eğitimi veriyor artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı