LGS için çalıştıklarımı unutuyorum

10 saat kesintisiz değil arada 20dk ara var o sırada kapının önüne çıkıp milleti izliyorum.
Azimli olun, ders tekrarı yapın. Unuttuğunuza göre düzenli ya da isteyerek çalışmıyorsunuz. Kararlı olun, tekrar ve test yapın. İyice kendinizden emin olduktan sonra deneme çözün. Denemede yapamadıklarınıza bakın. Bol tekrar, kafanızın bir yerinde hep ders olsun yani. Ve bu arada 10 saat biraz fazla, kendini çok sıkarsan tüm öğrendiklerin dağılır, biraz tane tane ol.

Azimli olun, ders tekrarı yapın. Unuttuğunuza göre düzenli ya da isteyerek çalışmıyorsunuz. Kararlı olun, tekrar ve test yapın. İyice kendinizden emin olduktan sonra deneme çözün. Denemede yapamadıklarınıza bakın. Bol tekrar, kafanızın bir yerinde hep ders olsun yani. Ve bu arada 10 saat biraz fazla kendini çok sıkarsan tüm öğrendiklerin dağılır, biraz tane tane ol.

Bu unutma olayı sadece şimdi değil 5.siniftan beri var.

Korkma, sakat değilsin. İsteyerek çalışmıyorsun anlaşılan. Ders çalışmaya alışkın değilsin ya da yanlış çalışıyorsun.

Normalde hiç çalışmam 7.siniftan beri sadece sınavlara çalışıyordum 8.sinifin başında başladım çalışmaya babamın baskısı üzerine.

Yeni konular

Geri
Yukarı