LGS için ders çalışmaya nereden başlamalıyım?

Bsd Kaymak

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Denemelerim ilk iyi geçiyordu, sonra git gide kötüleşti ve şu an çok kötü. Ve bende aklımı başıma aldım ve düzgün bir çalışma programı yapmak istedim. Bilgisayardan hiçbir zaman kopmadım benim için zorlayıcı olacak gibi duruyor. Ama isteklerim için dersimi çalışmak zorundayım. Siz nasıl bir yol önerirsiniz ve hangi dersleri ağırlıklı çalışmalıyım? Genelde 13:00 veya 16:00'dan sonra boş oluyorum. Ödeve + derse ayırmam gereken vakti ne kadar ayarlayacağım?

Ödevlerim genelde çok oluyor.

Denemelere kafanı çok takma, her deneme çok iyi olacak gibi bir kaide yok benim LGS'den 1 ay önce olduğum denemeler 17 yanlış bile olabiliyordu ama LGS'de sonuç hayal ettiğimden de iyi oldu şu an okumak istediğim okulda okuyorum.

Denemelerim ilk iyi geçiyordu, sonra git gide kötüleşti ve şu an çok kötü. Ve bende aklımı başıma aldım ve düzgün bir çalışma programı yapmak istedim. Bilgisayardan hiçbir zaman kopmadım benim için zorlayıcı olacak gibi duruyor. Ama isteklerim için dersimi çalışmak zorundayım. Siz nasıl bir yol önerirsiniz ve hangi dersleri ağırlıklı çalışmalıyım? Genelde 13:00 veya 16:00'dan sonra boş oluyorum. Ödeve + derse ayırmam gereken vakti ne kadar ayarlayacağım?

Ödevlerim genelde çok oluyor.
Kanka ben şu an 9. sınıfım. Geçen sene, sene başlarında benim denemelerim hep 3 yanlış 5 yanlış 1 boş filandı. Sonra gittikçe net sayım düştü ve bir ara stabil 10 yanlış oldu. Asla moralini bozmayacaksın bu kesin. Stres yapmak ve moral bozmak senin kaçınman gereken en önemli şeyler. Hocalarından sakın çekinme kaç tane yanlışın boşun var hepsini sor öğren. Hatta denemelerde emin olamayıp şansına doğru yaptığın soruları da sor. Sonra netlerin sıkı çalışmayla 3-4 hafta sonra daha yükseğe sabitlenir. Ben stabil 10 yanlış yaptığım zamandan sonra doğru çalışmayla 3 ay sonra filan 5-6 yanlışa stabilledim mesela.

Geri
Yukarı