LGS için günde kaç saat çalışılmalı?

Bu tamamen sana bağlı. Olay sadece dersin başına oturmak değil, bu süre zarfında odağını derste tutabilmek. Yoksa sadece zamanını boşa harcamış olursun. 1 saat tam verimli bir şekilde ders çalışmak, yarım yamalak bir odakla 3 saat ders çalışmaktan daha yararlıdır. Öneri olarak 1 saat-mola-1 saat olarak günde 2 saat çalışmayı verebilirim.

Neye çalışıyorsan çalış saat o kadar önemli değil. Çalıştığını anladığın dereceye kadar, verim aldığın süre boyunca çalış. O süreyi belirledikten sonra ona göre kendini ayarlarsın.

Verim alamadıktan sonra 10 saat çalışsan ne değişecek? Her insanın bir sınırı vardır, sınırı aştıktan sonra faydadan çok zarar elde edersin.

Saat olarak bakmak bence yanlış bir şey. Konuyu anlayana kadar çalışmalısın. Bana mesela çok baskı yaptılar bu nedenle çalışmaktan soğudum. Okul denemelerinde 210 falan alıyordum. Daha sonra bundan bir... Olmaz deyip salmışlardı beni. Ben de sonra kendim bir şeyler yapmam gerektiğini fark edip çalışmaya başlamıştım. LGS'den de 360 almıştım. Neyse uzun lafın kısası yapacağın dersi istekli bir şekilde öğrenmek için öğren yani birisi yap dedi diye değil o konuyu öğrenmek için çalış. İleride pişman olursun.

Günde 2 veya 3 saat ders çalışabilirsin ama kaç saat olduğundan çok ne kadar verimli çalışabilceğin önemli konuyu iyi kavrayıp evde 30 dakika tekrar bile bazen 2 saat konunun üzerinde durmaktan daha verimli olabiliyor. Matematik en önemli derslerden biri en az 3 veya 4 kaynak bitirmen gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı