LGS için günde kaç soru çözülmeli?

Salmam tabii ki benim hedefim bodrum fen ama şu an kaygılıyım çok düşük puan almaya başladım 280 altına dusmuyorum ama korkmaya başladım biraz biraz netlerim düşmeye başladı nasıl geri yukseltebilirim bir çözüm yolunuz var mı?

Yanlışlarına göz atarak tekrar çözmeye çalış çözemezsen çözüm videosunu izle varsa olmazsa bir hocana sor.

Salmam tabii ki benim hedefim bodrum fen ama şu an kaygılıyım çok düşük puan almaya başladım 280 altına dusmuyorum ama korkmaya başladım biraz biraz netlerim düşmeye başladı nasıl geri yukseltebilirim bir çözüm yolunuz var mı?
Hocam ben YKS'ye çalışıyorum yani LGS hakkında tavsiye versem yanlış olabilir diye korkuyorum, benim çalışma şeklim genellikle konu anlatım videosu sonra ise ilk temel sonra orta/zor kaynaklardan test çözmek sen aynısının yeni nesil sorulu haliyle yaparsan belki arttırabilirsin, kaygıyı da yenmek lazım elbette

Bende 8.sınıfım günde 100 150 200 çözüyorum değişiyor sürekli genelde hepsi yeni nesil oluyor deneme sonuçlarım şu şekilde Türkçe 18D 2Y din 8D 1y inkılap 8D 2y İngilizce 8D 2y matematik 11D 1Y feni hatırlamıyorum ama iyi değildi. Tailde 300'e çıkaracağım ve günde 1 deneme olacağım.

Benim netlerim şu şekil Türkçe 16D 1Y fen 17D mat 3D 2y Ink 10D 0Y ing 7D 3y din 8D 2y bende yükseltmeyi düşünüyorum soru sayısını.
Hocam ben YKS'ye çalışıyorum yani LGS hakkında tavsiye versem yanlış olabilir diye korkuyorum, benim çalışma şeklim genellikle konu anlatım videosu sonra ise ilk temel sonra orta/zor kaynaklardan test çözmek sen aynısının yeni nesil sorulu haliyle yaparsan belki arttırabilirsin, kaygıyı da yenmek lazım elbette.

Tamam hocam teşekkürler bir de böyle deneyim inşallah geri yükselir.

Merhaba 2021 yılında LGS sınavına girenlere sormak istediğim birkaç soru var.

LGS için günlük kaç soru çözülmeli? Günde kaç saat çalışılmalı?

Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

Günde 100-200 soru yeterli olacaktır eğer kendine güvenmiyorsan abartma derim 500-600 soru çözeceğim derken bıkarsın. Ben hiç çözmeden Anadolu lisesi kazandım sadece yeni nesil sorulara ve MEB'in yayınladığı örnek sorulara bakıyordum. Bir de deneme çöz testi sadece konu öğrenmek ve tekrar etmek için çözmelisin

Benim netlerim şu şekil Türkçe 16D 1Y fen 17D mat 3D 2y Ink 10D 0Y ing 7D 3y din 8D 2y bende yükseltmeyi düşünüyorum soru sayısını.

Feni o kadar yükseltmeyi nasıl başardın? Bu arada matematik netlerini yükseltmeye çalış şöyle öneride bulunayım yanlışlarına bak tekrar çöz olmazsa o konuya çalış kavrama testlerini çöz kolay olanlardan sonra yeni nesile geç konu eksiklerini kapat bir de.

Günde 100-200 soru yeterli olacaktır eğer kendine güvenmiyorsan abartma derim 500-600 soru çözeceğim derken bıkarsın. Ben hiç çözmeden Anadolu lisesi kazandım sadece yeni nesil sorulara ve MEB'in yayınladığı örnek sorulara bakıyordum. Bir de deneme çöz testi sadece konu öğrenmek ve tekrar etmek için çözmelisin.

Tamam hocam teşekkürler bu MEB'in yayınladığı soruları nereden bulabilirim bizim hocalarımız bize yollamıyorda.
Feni o kadar yükseltmeyi nasıl başardın? Bu arada matematik netlerini yükseltmeye çalış şöyle öneride bulunayım yanlışlarına bak tekrar çöz olmazsa o konuya çalış kavrama testlerini çöz kolay olanlardan sonra yeni nesile geç konu eksiklerini kapat bir de.

Benim netlerim iyide matematik düşük düzeltirsem 400 puan üstü alırım diye düşünüyorum.

Aslında matematiği 10 12'ye yükseltsen rahat kazanırsın.
Tamam hocam teşekkürler bu MEB'in yayınladığı soruları nereden bulabilirim bizim hocalarımız bize yollamıyorda.

Benim netlerim iyide matematik düşük düzeltirsem 400 puan üstü alırım diye düşünüyorum.

Feni nasıl yükselttiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı