LGS için günde kaç soru çözülmeli?

Çözüceksen yeni nesil ve paragraf çöz ama düzenli çalış bir de anladığın şekilde çalış.

Bazıları çok uçmuş. Abartmaya gerek yok. Hatta genelde LGS, denemelerden kolay oluyor. Deneme netlerine bağlı aslında. Ben başlarda 10 yanlış 15 boş civarı çıkıyordu. Sadece sonlara doğru bastırdım günde 1-2 deneme çözdüm. Günde 200 soruyu geçmedim bile. Sonuç : 5 yanlış 2 boş ile 462 puan aldım.

Ben haftada birkaç kere 80 soru çözüyordum 374 aldım. Kötü olduğunu dersin sorusunu daha fazla çöz benim matematik dışında hepsi full doğruydu boşluksuz

Merhaba 2021 yılında LGS sınavına girenlere sormak istediğim birkaç soru var.

LGS için günlük kaç soru çözülmeli? Günde kaç saat çalışılmalı?

Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

Merhaba 2021 yılında LGS sınavına girenlere sormak istediğim birkaç soru var.

LGS için günlük kaç soru çözülmeli? Günde kaç saat çalışılmalı?

Şimdiden yardımınız için teşekkürler.
Belli bi soru sayısı söylemek doğru olmaz derslerini iyi bi şekilde dinlersen çok soru çözmene gerek kalmaz ingilizcede soru çözmene hiç gerek yok her gün çok iyi bildiğin bi dizi yada filmin 20 dakikasını ingilizce olarak izle zaten sınav için yeterli olur inkılapta dersi dinlesen yeter din içinde aynı durum geçerli türkçe için günlük 20 paragraf sorusu çözsen yeter kitap 20 dakika da kitap okuyabilirsien harika olur(dil bilgisini önceki yıllardan bildiğini varsayıyorum bilmiyorsan günlük işlediğin konulardan 25 soru çözsen yeter) matematikte yeni nesil soruları anlamıyorsan 1 hafta boyunca yeni nesil soru çözme ve çözebildiğin kadar yalnızca işleme dayalı sorular çöz 1 hafta bitince en kolay yeni nesil soruları çözmeye çalış çözemediklerini hocana sor (video çözüm uygulamasını kullanmamaya çalış mümkünse çünkü oradaki çözümler açıklayıcı olmuyo) yeni nesil soruların seviyesini yavaşça yükselt ve mümkün olduğunca süreli çöz soruları fen için günde 40-45 soru çözmen yeterli zaten fende çok fazla soru tipi yok kolayca alışabilirsin. Eğer yapman gerekenleri yaptıysan ve daha fazla soru çözmek istemiyorsan biraz arkadaşlarınla gez, telefona bak biraz ama bunları çok abartma ve telefona baktığın süreyi azaltabildiğin kadar azalt ve o sürede kitap oku kitap okumak belki de matematikte yeni nesil sorular çözmekten çok daha iyi olur ben maalesef 8. Sınıfta hiç ders çalışmadım yalnızca kitap okudum(çok fazla okudum) yıl boyunca 100 soru çözmemişimdir(dershanede girdiğim denemeleri saymazsak) ona rağmen matematikten 13 Türkçeden 20 fenden 17 net yaptım matematikten çözemediğim sorular işleme dayalıydı eğer biraz soru çözsem onları da yapardım muhtemelen yani anlayacağın kitap okumak en önemlisi okuyabilsiğin kadar kitap oku

Bu aslında kişiden kişiye göre değişir. Örneğin, "A" öğrencisinin hedefi yüksektir, o günde 7-8 saat çalışır. Bazılarının da hedefi düşüktür, günde ya 1 saat çalışır ya da çalışmaz. Öncelikle kendinin ne istediğini belirlemeli, hedefin doğrultusunda çalışmanı sürdürmelisin sürekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı