LGS için günde kaç soru çözülmeli?

500 soru, 1000 soru... İstersen hiç uyuma. Bırakın bunları milleti korkutmayın.

İzmir Atatürk Lisesine 0,49 ile girmiş biri olarak, haftaiçleri 2,5 saat civarı test çözüyordum. Hafta sonları ise 3,5 saat civarı çözmeye çalışıyordum. Ama her gün bunu yapıyor muydun dersen tabi ki hayır. Bazen kafam iyi olmadığı vakit hiç çözmediğim de oluyordu. Asıl önemli olan deneme çözmek. Son 2 ay ve özellikle son 1,5 ay manyak gibi deneme çözdüm. Mayısta çıldırdığım zamanlar günde 4 tane deneme çözdüğüm bile oldu. Öyle 500 soruyla olacak iş değil yani. 500 soru çözdüm diyene de inanma.

LGS mantığındaki soruları çözüp üzerinde uğraşmak istiyorum dersen 80-90. Konuyu anlamak ve pekiştirmek için masanın başına oturduysan 150 civarı.

500 soru, 1000 soru... İstersen hiç uyuma. Bırakın bunları milleti korkutmayın.

İzmir Atatürk Lisesine 0,49 ile girmiş biri olarak, haftaiçleri 2,5 saat civarı test çözüyordum. Hafta sonları ise 3,5 saat civarı çözmeye çalışıyordum. Ama her gün bunu yapıyor muydun dersen tabi ki hayır. Bazen kafam iyi olmadığı vakit hiç çözmediğim de oluyordu. Asıl önemli olan deneme çözmek. Son 2 ay ve özellikle son 1,5 ay manyak gibi deneme çözdüm. Mayısta çıldırdığım zamanlar günde 4 tane deneme çözdüğüm bile oldu. Öyle 500 soruyla olacak iş değil yani. 500 soru çözdüm diyene de inanma.
Tamam teşekkürler.

Belirli bir soru sayısı ve saat koymak saçma. Kendini eksik hissettiğin ve o eksiği dolduracak kadar çalış, kendin belirle zamanını.

Geri
Yukarı