LGS için günlük kaç soru çözülmeli?

Hocam aman diyeyim kardeşiniz diğerlerinden fazla soru çözeceğim diye kendini zorlamasın. Böyle yapmaya kalkışırsa hem ders verimi düşer, hem de bir güne çok soru sığdırmaya çalışacağı için soruları hızlı hızlı geçip daha fazla hata yapabilir. Şu anki değerleri gerçekten çok iyi, böyle böyle devam ederek umarım güzel bir puan elde edecektir LGS'de.
Teşekkürler takip ediyorum galiba rehber öğretmeni haftada bir kontrol ediyormuş zaten. Öneriniz için sağolun tekrar.

Sonuçları çok iyi.

Kaliteli test çözüyor büyük ihtimalle.
Sağolun yayınların adlarını bilmiyorum ama elimizden geldiğince güzel kitaplar almaya çalışıyoruz. Kendim zamanında lise sınavını çok takmadığım için çok yönlendiremiyorum.

Bilmiyorum kendi öğretmeni ile konuşmadım ama başka bir okulda öğretmen denemenin kaliteli olduğunu söyledi.

Evet geçmiş. Zaten 300 soru çözmek biraz zor diye düşünüyorum çocukların test kitaplarında 2 sayfada 1 tane soru var neredeyse.

Hocam o 300 çözdüm diyen kişiler eski nesil soru çözüyorlar ve kontrol etmiyorlar genelde. Yeni nesil sorulardan 50 soru çözmek bile 300 eski nesilden daha faydalı.

Önemli olan düzenli soru çözmek ve doğru soruyu çözmek. Sorunun sadece yeni nesil olması önemli değil. Sizi geliştirecek, bakış açınızı degistirecek soruyu çözmek önemli.

Arkadaşlar kardeşim bu sene LGS'ye girecek. Günlük 120 soru çözüyor. 120 sorunun hepsi yeni nesil soru dedikleri uzun sorulardan. Okulda çözdüğü soruları saymıyor. Programlı çalışıyor haftalık programı belli hangi dersten kaç soru çözeceği vb. hiç bozmadan disiplinli devam diyor. 90 soru ile başladı. Dediğim gibi düzenli çözüyor kafasına göre değil.

En son il geneli denemesinde:
Türk 18 doğru 2 yanlış.
Fen 19 doğru 1 yanlış.
İngilizce 9 doğru 1 yanlış.
İnkilap 9 doğru 1 yanlış.
Din 10 doğru 0 yanlış.
Mat 20 doğru 0 yanlış.

Bu soruyu neden sorduğuma gelince. Bazı arkadaşlarının günde 300 soru çözdüğünü söylüyor. Kendisi 120 soru çözdüğü halde okul + kurs eve gelince yemekten sonra ders çalışmaya başlıyor saat 12'de anca bitiriyor. Yakın zamanda 150 soruya çıkartacak ama yeni nesil soru çözüp 300 soru çözmek gözlemlediğim kadarıyla onun için çok zor. Bu durumda tavsiyelerinizi istiyorum.

120 soru çok düşük bir miktar, kaç saatte 120 soru çözebiliyor? Bir de denemenin yayını neydi?
Ek olarak kitap alırken sadece yeni nesil olmasına bakmayın, önemli olan uzunluğu veya kısalığı değil farklı soru tipidir. Sizin durumunuz için ise pratik kazanması gerekiyor. Denemelerde süreyi yetiştirememe gibi durumlar oluyor mu?

Ben günlük "x" tane soru diye değil de çözebildiği kadar çözmesinden ama hepsinin cevaplarını öğrenmesinden yanayım.
120 soru çok düşük bir miktar, kaç saatte 120 soru çözebiliyor? Bir de denemenin yayını neydi?
Ek olarak kitap alırken sadece yeni nesil olmasına bakmayın, önemli olan uzunluğu veya kısalığı değil farklı soru tipidir. Sizin durumunuz için ise pratik kazanması gerekiyor. Denemelerde süreyi yetiştirememe gibi durumlar oluyor mu?
120 soru çok düşük demek çok da doğru değil hocam. 40 yanlış yapsa, 20'sini öğrense günde 20 soru çözmeyi öğrenmek demek. Sınava kadar binlerce soru demek olur yani. Önemli olan kaç soru olduğu değil, soruların cevaplarını öğrenmek. Ha tabi ki arttırılabilir. Bence günde 200 soruyu anlayarak çözmek idealdir. Ama cevaplarını öğrenmeden çözecekse daha fazla çözmesinin lüzumu yok. Yeter ki yanlışlarını tekrar çözüp öğrensin.

120 soru çok düşük demek çok da doğru değil hocam. 40 yanlış yapsa, 20'sini öğrense günde 20 soru çözmeyi öğrenmek demek. Sınava kadar binlerce soru demek olur yani. Önemli olan kaç soru olduğu değil, soruların cevaplarını öğrenmek. Ha tabii ki arttırılabilir. Bence günde 200 soruyu anlayarak çözmek idealdir. Ama cevaplarını öğrenmeden çözecekse daha fazla çözmesinin lüzumu yok. Yeter ki yanlışlarını tekrar çözüp öğrensin.

Eğer ki 120 soru çözmek yerine 240 çözse 120'den 20 yanlış bundan 40 yanlış öğrenecek oluyor, sizin dediğinizde bir nebze doğru ama öğrenmeden çözsün demedim, en azından kademeli bir şekilde 250'ye çıkartılmalı. Unutmayalım ki çözdüğü soru sayısı öğrendiği soru sayısıyla doğru orantılı oluyor. Yanı lüzumu yok gibi ifadeler pek mantıklı olmuyor.

Eğer ki 120 soru çözmek yerine 240 çözse 120'den 20 yanlış bundan 40 yanlış öğrenecek oluyor, sizin dediğinizde bir nebze doğru ama öğrenmeden çözsün demedim, en azından kademeli bir şekilde 250'ye çıkartılmalı. Unutmayalım ki çözdüğü soru sayısı öğrendiği soru sayısıyla doğru orantılı oluyor. Yanı lüzumu yok gibi ifadeler pek mantıklı olmuyor.
Öğrenmeden çözecekse lüzumu yok dedim, çünkü inanın boşa zaman kaybından ibaret oluyor bu sefer. Dediğim gibi yanlışlarına baktığı sürece arttırabildiği kadar arttırsın tabii ama çok az çözüyor daha fazla yap diyerek de olmuyor bu iş, kendimden biliyorum :D Anlayarak arttırabiliyorsa arttırmasından yanayım ben de, ne kadar çok soru o kadar hızlı gelişme.

Hocam 120 soru düşük bir miktar değil, lütfen insanları korkutmayın. Ben günde ortalama 40 yeni nesil soru çözerek genelde %0.98'e il yüzdeliğinde (İzmir) %1.10'a girdim girdim.

Hocam 120 soru düşük bir miktar değil, lütfen insanları korkutmayın. Ben günde ortalama 40 yeni nesil soru çözerek genelde %0.98'e il yüzdeliğinde (İzmir) %1.10'a girdim girdim.

Abim de aynı sizin gibi hiç çalışmayarak %0.8 yapmıştı. Arkasından bütün hocaların ortak söylediği şey ise çalışsaydı 500 yapabilirdi oldu. Bu yapılmayacak bir şey değil ama belki siz de çalışsaydınız çok daha iyi yapabilirdiniz. Her öğrencinin kapasitesi abim veya sizin gibi değil, daha iyisi varken neden böyle olsun? Çevreme göre konuşunca 120 soru çok düşük bir miktar yoksa abimin de kaç soru çözdüğünü biliyorum zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı