LGS için tavsiyeler

Ryder Wilson 1

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bu sene LGS öğrencisiyim. Hedefim fen lisesi. Konuları tekrar ederek başlayacağım ve günde 20 soru paragraf çözmeyi planlıyorum. Sizin bana vereceğiniz tavsiyeler nedir ve bana kolay-orta-zor olacak şekilde kaynaklar önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle elinizde bir konu listesi olsun ve konuları bitirdikçe tik atın. Mesela bir kere çalıştınız bir tane artı, sonra bir kaynaktan çözdünüz bir tane daha artı, her bir kaynak bir tane artı atarak devam edin böyle hangi dersten ne kadar ilerlediğinizi görebilirsiniz. Toplu halde konu listesine şuradan ulaşabilirsiniz. Veya ders ders indirmek isterseniz şuradan indirebilirsiniz

Türkçe dersi için okuduğunu anlamak çok önemli bunun yanında dil bilgisi de soruyorlar . Okuduğunu anlama kısmı için 20 paragraf sorusu ideal fakat amaç sadece 20 soru çözmek değil o 20 sorudaki hataları tespit edip anlayabilmek. Dil bilgisi için önceden hızlıca konu anlatım videoları izleyip halledin Böylece sene içerisinde tekrar bir de dil bilgisi çalışmak zorunda kalmazsınız

Din fen sosyal dersleri genelde sene içerisinde rahatça halledilebiliyor. Belki ingilizce sorun olabilir seviyenizi bilmediğim için söylüyorum. Okulda veya dershanede konular ilerledikçe mutlaka kelime listeniz olsun ve sürekli ona çalışın daha sonra geçen sınavlarda çıkan kelime listeleri var isterseniz onu da atabilirim Onlara da bakabilirsiniz. Yani ingilizcede de kelime çok önemli

Son olarak matematik kalıyor. Burada en çok zorlanılan husus yeni nesil sorular oluyor. Siz bir konuyu dinledikten sonra önce normal soruları çözün konuyu kavrayın daha sonra yeni nesil çözün. Yani direkt yeni nesil çözmeye çalışırsanız konuya da hakim olmadığınız için yapamıyorum hissine kapılırsınız. Sene içerisinde öğretmenleriniz iyi kaynakları zaten söyleyecektir Matematikten 5-6 tane kaynağınız olur. Sarmal şeklinde çözün ve mutlaka hepsini çözün

Sarmal şeklinde çözmekten kastım sınava 8 ay var diyelim İlk ay a soru bankasında ilk konuyu çözdünüz ikinci aya geçince a soru bankasından 2. konu, b soru bankasından ilk konuyu çözün. Üçüncü ay birer konu daha ilerletin, yani a kaynağından 3. konu, b kaynağından 2. konu, c kaynağından 1. konu olacak şekilde. Böylece son 2 ay kalaya kadar bütün kaynaklar biter ve son 2 ay denemelere başlarsınız

Geri
Yukarı