LGS için tavsyieler

OrkunErkmen

Hectopat
Öncelikle merhabalar, ben orkun.
Bu sene LGS sınavına gireceğim, ancak ne yapabileceğim hakkında hiçbir fikrim yok. Bir çalışma programı yapmam lazım ama nasıl yapılacağını bilmiyorum. Eksik olarak matematik başlı başına. Denemelerde maximum şu ana kadar 13 net yaptım. Diğer derslerim gayet iyi fenim de son 1-2 ünite biraz karışık 15 tatilde kapatmayı düşünüyorum. Kitap okumuyorum&paragraf çözmüyorum sizce hata mı ediyorum? İngilizcem ile inkılabım her zaman Full (bazen inkılabım 2 yanlış olmuştu en fazla İngilizce de 3 ama son 5 denemedir Full.)
Açıkçası biraz boş yaptım ama demek istediğim sözelim iyi fenim de kötü değil sadece matematik berbat. Gitmek istediğim lise polatlı Anadolu lisesi. Sizce gitmek için ne yapmalıyım ne önerirsiniz? Saygılarla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhabalar, ben orkun.
Bu sene LGS sınavına gireceğim, ancak ne yapabileceğim hakkında hiçbir fikrim yok. Bir çalışma programı yapmam lazım ama nasıl yapılacağını bilmiyorum. Eksik olarak matematik başlı başına. Denemelerde maximum şu ana kadar 13 net yaptım. Diğer derslerim gayet iyi fenim de son 1-2 ünite biraz karışık 15 tatilde kapatmayı düşünüyorum. Kitap okumuyorum&paragraf çözmüyorum sizce hata mı ediyorum? İngilizcem ile inkılabım her zaman Full (bazen inkılabım 2 yanlış olmuştu en fazla İngilizce de 3 ama son 5 denemedir Full.)
Açıkçası biraz boş yaptım ama demek istediğim sözelim iyi fenim de kötü değil sadece matematik berbat. Gitmek istediğim lise polatlı Anadolu lisesi. Sizce gitmek için ne yapmalıyım ne önerirsiniz? Saygılarla.
Paragraf kitabı al bitane. Derse mola verdiğin zaman onu çözersin.
İnkılap çok eğlenceli derstir. Hikaye gibi dinlerdim dershane de. İnkılap için 1-2 test kitabı bitirsen yeter kolay ders kafana otursa yeterli.

Matematik de bende zorlanıyordum. Video çözümlü test kitapları al. Çözemediğine bakarsın. 3-5 kitabı video çözüm izleyerek bitirsen yine birşeyler yaparsın.

En azından 3 tane paragraf bitir. Ben 7. sınıfım bu sene 4 paragraf bitirmeyi hedefliyorum. Yoksa Türkçe sana zorluk çıkarır. Önceki LGS'yi çözdün mü? Çözdüysen kaç net ve puan yaptın?

Reis benim sana tavsiyem sadece matematik ve fena çalış ben 3 sene önce girdim açıkçası çalışmadım ama inkılap din İngilizceyi fulledim Türkçede 16 3 civarında gittim ama matematikte eksiye düştüm 350 puan aldım matematiği yapsan gayet yeter sana

Yeni konular

Geri
Yukarı