LGS matematik için taktik önerisi

Şu hayatta görebileceğiniz en kolay sınav için stres yapıyorsunuz sonra da sınavda batıyorsun ne kadar çalışsanız da. Önemli olan sınava nasıl girdiğin. Stres filan yapma yeterli, uzun uzun yazarım da anlayacağından şüphe duyuyorum. Şahsen gram ders yapmadım bu yüzden stres de yapmadım, çok iyi netler yaptım. Deneme netlerimi sorsan maksimum 7 filandır çünkü umrumda değildi. Sınavda 18,66 oldu. Sınav aşırı kolay, ciddi söylüyorum. Şu ana kadarki tüm sınavlar için söylüyorum. Stres yapmasan yeter, bir de konuyu anlasan. Ben onu da anlamıyordum ama neyse :D Gelip de buradan taktik istememelisin bence, kendi eksiğini kendin bilirsin en iyi. Soru çözeceğim diyorsan MEB'inkileri çöz, zaten kaynaklar MEB'inkilerin bir iki değiştirilmişi.
çok teşekkür ederim senin dediklerinide uygulamaya çalışacağım

Yanımda insanlar oluyor ya hani sürekli her yerden bir ses çıkarıyorlar ister istemez ona gözüm kayıyor yok hoca kopyasan kağıt alacak korkusuyla bir şey de yapamıyorum soruma odaklanamıyorum

sizin öneriniz nedir bunun hakkında?
Bazı şeylere, "Tecrübe oldu." diyip geçmemiz gerekiyor. Bazı şeyler gerçekleşiyor çünkü kaderimizde böyle var, böyle olması gerekiyordu. Yaşanmışsa gerekmiştir yani. Sizi öldürmeyen şey sizi güçlendirir zaten. Sonuçta ömrümüz kısacık. Belki de beklediğimizden daha da kısadır ömrümüz. Belki yarın araba çarpacak, öleceğiz. O kadar çalışmamız boşa gidecek. Boşa gitmeyecek olan çalışmalarımız, ahiret için yaptığımız çalışmalardır. Ahiret daha önemli bu sınavdan, bu dünyadan. Kendinizi üzmeyin yani :) İnşallah hayalinizdeki üniversiteyi kazanırsınız. İnşallah bu yazdıklarım faydalı olur size.

Sayısal bölümde iyi fen bilimleri çözdüğüm için önce fen bilimleri sonra matematik çözerdim (Kişiden kişiye değişir). Önce iyi yaptığın konulardaki sorulara bak sonra diğer sorular üzerine odaklan. Asla sallama, ben 1-2 matematik salladığım için istedim liseye gidemedim.

Sürekli öyle yapıyorum zaten fenim 14 netin altına düşmüyor

Çok kötü puanlar çok kötü denemeler sürekli aile içi denemelerde dolayı tartışma son vermek istiyorum.
Bizim burada vereceğimiz taktiklerle sıralama yapacağını falan mı sanıyorsun? Gidiceksin ve çalışacaksın. Bu kadar.
Sürekli öyle yapıyorum zaten fenim 14 netin altına düşmüyor
Ben LGS'de Fen'i 19 net 1 boş yapmıştım niteliksiz okuldayım.

Burda yazarak matamatik nettlerini vb artıramazın matamatigi soru cöze cöze anlarsın
2. dönem iyileşir matamatik düzenli olarak matamatik yeni nesil cöz sınavı stres felan yapma
En fazla taktik olarak sunu verebilirim feni 30 dk da cöz 50 dk matamatige ayır o zaman oluyor matamatik taktigi yoktur en fazla zamanı ayırırsın

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı