LGS Matematik Nasıl Geliştirilir?

Makaleler
1
Daha fazla  
Evet LGS öğrencisiyim ve matematik olmuyor. Diğer derslerim çok iyi fakat matematik ne yapsam da olmuyor. Geçen senenin LGS sorularını çözdüm 18D 2Y verdim. Fakat denemelerde böyle olmuyor. Genellikle 12-13 net yapıyorum matematikten, bu matematiği nasıl düzeltebilirim?
Diğer dersler ve matematik net ortalamam:

1670162356866.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısa soruları geçin, çünkü LGS sınavında genellikle 1 soru 1 sayfayı kaplayacaktır. Bir süre tutup o matematik sorusunu 2 dakika altında çözmeye çalışın, çözemediyseniz: "çözemedim uff ya çok zor geçeceğim bunu" demeyin. Google'a girin, araştırın, doğru cevabı bulun (açıklaması ile), bunu hep tekrarlayın, 1 ay içinde alışırsınız hızlı çözmeye, sadece okuduğunuzu anlamak yeter, souruyu anlamadıysanız bile deneyin, bu sizin açınızdan iyi yönde etkiler.

Tonguç Akademi denemeleri ve soru bankaları öneririm bu arada.

Kısa soruları geçin, çünkü LGS sınavında genellikle 1 soru 1 sayfayı kaplayacaktır. Bir süre tutup o matematik sorusunu 2 dakika altında çözmeye çalışın, çözemediyseniz: "çözemedim uff ya çok zor geçeceğim bunu" demeyin. Google'a girin, araştırın, doğru cevabı bulun (açıklaması ile), bunu hep tekrarlayın, 1 ay içinde alışırsınız hızlı çözmeye, sadece okuduğunuzu anlamak yeter, souruyu anlamadıysanız bile deneyin, bu sizin açınızdan iyi yönde etkiler.

Tonguç Akademi denemeleri ve soru bankaları öneririm bu arada.
Konularda eksiğim yok ama matematik sorusunu nasıl probleme çevireceğimi bilmiyorum.

Her türlü yöntemleri deneyin, yanlış veya doğru olsa. Bunu hep tekrarlarsanız artık neden yanlış yaptığınızı anlayabilirsiniz.
ben genelde farklı taktiklerden yararlanmaya çalışıyorum mesela üslü sayı sorusunu orantı ile çözüyorum fakat bir noktadan sonra bazı sorular ne normalde ne de bu yöntemlerle çözülmüyor.

Ben genelde farklı taktiklerden yararlanmaya çalışıyorum mesela üslü sayı sorusunu orantı ile çözüyorum fakat bir noktadan sonra bazı sorular ne normalde ne de bu yöntemlerle çözülmüyor.

Yani konularda eksiğiniz yok dediniz, o zaman tek problem hızlı okuyamama ve anlayamama.

Bir soruyu anlarsanız zaten çözebilirsiniz.

Geri
Yukarı