LGS orta derecede puan ile liseye girme

rickrollin

Hectopat
Yer
Asgard
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle içimi dökmek istiyorum çünkü çok üzgünüm. Tüm yıl boyunca her gün ama her gün çalıştım. Dershanemde en yüksek dereceli sınıftaydım. Puanlarım da 450-470 civarındaydı. Denemeler özdebir, bilfen gibi kaliteli yayınlar. Sabah o gün geldi sonunda ve LGS'ye girdim. Denemelerim gibi bir sonuç bekliyordum MEB cevap anahtarını yayınlayınca kontrol ettim ve harap oldum. Gerçekten çok üzgünüm böyle olduğu için.

Doğrularım:
Türkçe: 18D 2Y.
İnkılap: 10D.
Din: 9D 1y.
İngilizce: 10D.
Matematik: 12D 5Y 3b.
Fen: 18D 2Y.

Gerçekten beklentimin çok altında bir not. Ankara'da yaşıyorum girmek istediğim çoğu liseyi kaçırdım.

Sorularım ise bu yüzdelikler ne kadar düşer? Bu puanla Ankara'daki Atatürk lisesi ya da şehit oğuzhan yaşar Anadolu lisesi gibi okullara girebilir miyim?

Benimle birlikte sınava girip hayallerine kavuşamayan dostlarıma da geçmiş olsun demek istiyorum.

İnternetten baktım hesaplama motorlarına ortalama 420 puan gösteriyor bende önceki sene girdim senden daha kötü yaptım fakat 9'a geçtiğinde anlayacaksın ki lise o kadar da önemli değilmiş eğer ortaokulda iyi bir temel attıysan ve gayret gösterirsen iyi bir üniversite kazanırsın ve işe alımlarda liseye önem vermezler üniversiteye bakarlar kendini hiç üzme iyi yapmışsın yedeklerden belki de bir fen lisesine girersin.

İnternetten baktım hesaplama motorlarına ortalama 420 puan gösteriyor bende önceki sene girdim senden daha kötü yaptım fakat 9'a geçtiğinde anlayacaksın ki lise o kadar da önemli değilmiş eğer ortaokulda iyi bir temel attıysan ve gayret gösterirsen iyi bir üniversite kazanırsın ve işe alımlarda liseye önem vermezler üniversiteye bakarlar kendini hiç üzme iyi yapmışsın yedeklerden belki de bir fen lisesine girersin.

Hocam istediğim fen lisesi 490 ile alıyor. Diğerleri ise adı fen lisesi ad koymak için vermişler. Anadolu Liseleri onlardan daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı