LGS puanımı nasıl arttırabilirim?

BlueScreenSlayer

Hectopat
İyi günler, gerek yoğunluk stres ailemle vakit geçirme vs derslere vakit kalmıyor. LGS denemelerinden 370 350 puanlar alıyorum. 100 puan arttırabilir miyim sizce? Yarından itibaren ders programım değişecek 17.00'dan 00.00'a kadar çalışacağım yeterli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nitelikli çalış ilk olarak, yani çözüp geçme yanlışlarından ders çıkar, ek olarak sayısal oturuma fenden başla (bu beni LGS'de kurtardı). Örnek sorulara yarın yokmuşçasına çalış. Ben LGS'ye girdiğimde 5-6 tane soru örnek sorularla aynıydı. Farklı farklı sorular gör, tecrübelen kısaca.

İyi günler, gerek yoğunluk stres ailemle vakit geçirme vs derslere vakit kalmıyor. LGS denemelerinden 370 350 puanlar alıyorum. 100 puan arttırabilir miyim sizce? Yarından itibaren ders programım değişecek 17.00'dan 00.00'a kadar çalışacağım yeterli olur mu?

Bende LGS öğrencisiyim 440 puan civarında alıyorum denemelerde bazen düşebiliyor sana önerim bulabildiğin her vakit test çöz, hızlanmaya çalış ve yanlış yaptığın soruları işaretleyip öğretmenlerine çözdür. Test anlamında ise ben konuları ilk yeni nesile alıştırma tarzında çözüyorum sonra direkt zor kaynağa geçiyorum.

Nitelikli çalış ilk olarak, yani çözüp geçme yanlışlarından ders çıkar, ek olarak sayısal oturuma fenden başla (bu beni LGS'de kurtardı). Örnek sorulara yarın yokmuşçasına çalış. Ben LGS'ye girdiğimde 5-6 tane soru örnek sorularla aynıydı. Farklı farklı sorular gör, tecrübelen kısaca.
Örnek sorulara ek olarak kazanım kavrama testlerini de çözüp bitir. Yanlışlarını da mutlaka öğren.

İyi günler, gerek yoğunluk stres ailemle vakit geçirme vs. derslere vakit kalmıyor. LGS denemelerinden 370 350 puanlar alıyorum. 100 puan arttırabilir miyim sizce? Yarından itibaren ders programım değişecek 17.00'dan 00.00'a kadar çalışacağım yeterli olur mu?
Düzenli bir çalışma programınız olması önemli. Ama asıl önemli olan, etkili çalışabilme.
Ben de günde istesem 300 soru çözerim 5 tane deneme bitiririm, ama bu bana etkili olmaz. Yaptığım 300 sorunun yalnızca 100'ünü odaklanarak yaparım.
Demek istediğim çalışmayı istemeniz lazım. Hedefinize odaklı bir şekilde çözmeniz, motive olmanız lazım.
Kendim şahsen LGS'ye 2020 döneminde girdim. Bizim dönem için özel bir durum söz konusuydu 2. Dönem konuları yoktu ama yine de 1. Dönem konularından zor sorulmuştu.
Ben çok çalışan birisi değilim şahsen, bana günde 3 deneme yetiyordu. Gerisinde oyun oynuyordum. Ama arkadaşlarım da vardı günde 5 deneme bitirir, 400+ soru çözer veya sadece 2 deneme çözer tamam derdi.
Sonuç ne mi oldu? Herkes kendi kapasitesine göre gitti. Ben benim için en ideal nokta olan 3 deneme çözerek ilerlediğim için kendi yapabileceğimin en iyisini yaptım. Diğer arkadaşlarım da aynı şekilde.
Yani kapasitesi aynı ve 200 olup 500 soru çözen ve 200 soru çözen 2 arkadaşım da aynı puanı aldılar.
Kendinizi bilmeniz lazım. Bana bu kadarı lazım diyebilmelisiniz.
Ama yine de şunu belirteyim, gece 12.00 çok da verimli olmaz sizin için. Bir yerden sonra odak kayıyor.

Geri
Yukarı