LGS sadece 1.dönem konularından mı olacak?

Neden hocam? 1. dönem konularından olursa her konudan daha fazla soru çıkar buda zor olmaz mı?
Hayır. Geçen sene de sadece 1. dönem konuları çıkmıştı, eğer 2. dönem de çıksaydı aldığım puanın yarısını bile alamazdım.

Soru sayısı artıyor evet, ama konu sayısı yarı yarıya düşüyor.

Hayır. Geçen sene de sadece 1. dönem konuları çıkmıştı, eğer 2. dönem de çıksaydı aldığım puanın yarısını bile alamazdım.

Soru sayısı artıyor evet, ama konu sayısı yarı yarıya düşüyor.

İnşallah 1.dönem olur o zaman, geçen sene incelemiştim soruları. Çok hatalı sorular vardı, inşallah sayın milli eğitimimiz bunu bu sefer yapmaz :D.

İlk dönem konularından sınav olmak inanki daha zor, zor konular gidiyor ve obeb okekten olabildiğince soru soruyorlar. Veri analizi normalde 1 tane olması gerekirken, sadece ilk dönem konuları olduğunda 3 4'ü bulabiliyor. Yani normalde veri analizi için uğraşacağın dakika sayısı 2 iken 10 15 dakikaları bulabiliyor ve sorular detaya iniyor.

Şahsen yerinizde olsaydım ilk dönem konularının olmasını istemezdim.

2 dönemden de sorumlusunuz ve İnşallah da öyle olur. Geçen sene gördük bunun örneğini. Sorular ilk dönemden çıktı ve sınav bugüne kadarki en zor LGS idi. Gerçi geçen sene hem çok öğrenci girdi hem de sorular ilk dönem konularını kapsıyordu, bu yüzden zor sordular. O yüzden 2 dönemden de çıksın diye dua edin.

Geri
Yukarı