LGS sayısal dersleri nasıl düzeltilir?

Denemelerini analiz etmelisin. Yanlış yaptığın her soru konu eksiğinden kaynaklanır. Olabildiğinde konuları öğrenmen gerek. Çalışma stiline bir şey diyemem çünkü herkesin öğrenme biçimi farklı. Hedefini olamayacak kadar yükseklere koy.

Hocam zaten 1. dönem konuları çıkacak bu sebepten konuların derinlerine kadar indim konuları neredeyse ezbere biliyorum ama soruları nasıl çözeceğimi anlıyamıyorum.

Neyse böyle rakiplerim varken sırtım yere gelmez :D Şaka maka burada konu açacağına konu anlatımı izleyip ardından testler çöz. Yeni nesil soruların mantığını kavra. Ben rakip elemeye gidiyorum bay :)
Hocam, sakin. O kadar da egoist olmayın.

Hocam zaten 1. dönem konuları çıkacak bu sebepten konuların derinlerine kadar indim konuları neredeyse ezbere biliyorum ama soruları nasıl çözeceğimi anlıyamıyorum.
Kolay kaynaklardan soru çözmeye başlamanızı öneriyorum.

Yeni nesil soruları çözerken, sorudan bir denklem çıkarman gerekiyor, soruda ne sayı, değişken vs. varsa hepsini bir yere yaz, daha sonra soruda ne isteniyorsa ona göre ilişkilendirip çöz, tam detaya giremedim ama YouTube ve rehber öğretmenin aracılığıyla yardım alabilirsin. Bu problemi aşarsan, konuları bilmen sayesinde netlerin bir anda yükselişe geçebilir. Başarılar...

Yeni nesil soruları çözerken, sorudan bir denklem çıkarman gerekiyor, soruda ne sayı, değişken vs. varsa hepsini bir yere yaz, daha sonra soruda ne isteniyorsa ona göre ilişkilendirip çöz, tam detaya giremedim ama YouTube ve rehber öğretmenin aracılığıyla yardım alabilirsin. Bu problemi aşarsan, konuları bilmen sayesinde netlerin bir anda yükselişe geçebilir. Başarılar...
Sağolun hocam

Ben egoistlik yapmadım ki. Türk işi gaz verme sadece :D Beğenmedim atma nedeninizi de anlamadım. Burada egoistlik ile alakalı bir durum yok.
Hocam sizin deneme sonuçları nasıl?

Ayrıca, hedeflerini olması imkansız seviyelere çıkar, tüm sınavı fullemen gerekiyormuş gibi çalış, hatta denemelerinden şuanki hedefinde ya da ona yakın bir puan aldığında üzülecek duruma gel. Boş zaman diye bir mazeret olmasın, her an ders çalışmalısın, soru tiplerini öğrenmelisin. Bir süre sonra soru tiplerini öğrendiğinde soruları kalem oynatmadan çözecek biçime gelebiliyor insan.

Ayrıca, hedeflerini olması imkansız seviyelere çıkar, tüm sınavı fullemen gerekiyormuş gibi çalış, hatta denemelerinden şu anki hedefinde ya da ona yakın bir puan aldığında üzülecek duruma gel. Boş zaman diye bir mazeret olmasın, her an ders çalışmalısın, soru tiplerini öğrenmelisin. Bir süre sonra soru tiplerini öğrendiğinde soruları kalem oynatmadan çözecek biçime gelebiliyor insan.

Hocam böyle söyleyince gaza geliyorum ben ders çalışmaya gidiyorum size iyi eğlenceler, iyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı