LGS sınavına etkili bir şekilde nasıl hazırlanırım?

User not found

Decipat
Makaleler
1
Arkadaşlar lise sınavına hazırlanmaya çalışıyorum. Derslere pek fazla odaklanamıyorum ne yapmalıyım? Nasıl etkili ve planlı ders çalışırım? Şimdiden teşekkürler. :)

Önünde 1 ayın var... EBA'ya gir 1. dönemin bütün derslerini izle daha sonra konu hakkında testleri çöz, ne kadar fazla hakim olursan konulara o kadar iyi. Ortaokul için test çözmek aşırı önemli değil.

Vallahi kardeşim ben de o kadar odaklanamamıştım. Sonra bir baktım son bir ay. 8. sınıfa kadar hiçbir zaman ders çalışmamıştım. Ama derslerimde hep iyiydi. Son bir ay 8'in başında çalıştığımdan biraz fazla çalıştım. Şuan Türkiye'nin en iyi ilk 50 okulundan birinde okuyorum. Tek verebileceğim tavsiye kız arkadaşlarla pek ilgilenmemeye çalış bir de onlar kafanı karıştırmasın.

Önünde 1 ayın var... EBA'ya gir 1. dönemin bütün derslerini izle daha sonra konu hakkında testleri çöz, ne kadar fazla hakim olursan konulara o kadar iyi. Ortaokul için test çözmek aşırı önemli değil.
Şu anda çözdüğüm kitaplar (4-5 tanesinin yarısı boş konular gittiği için) boyumu aşmak üzere. Ortaokul için test çözmek aşırı önemli.

Tüm konuların video anlatımlarını iyice anlayana kadar izle. Sonrasında kalan süre boyunca günde 1 deneme çözsen yeter. Yanlış ya da boş bıraktığın soruların çözümlerine mutlaka bak. En önemlisi bu.

Arkadaşlar lise sınavına hazırlanmaya çalışıyorum. Derslere pek fazla odaklanamıyorum ne yapmalıyım? Nasıl etkili ve planlı ders çalışırım? Şimdiden teşekkürler. :)
Kardeşim alınmada 1 ayda (temelin yoksa) işin bayağı zor. İnternetten örnek sorulara ve konu tekrarlarına ağırlık ver. Tonguç vs. kanalları izleyebilirsin zamanında bayağı işime yaradı.

1 ay kaldığı için işin biraz zor. Sonuçta okul da olmadığı için hiçbir şeyin dikkatini dağıtmasına izin verme, yapabileceğin en etkili çalışma şudur: 75 dakika sözele çalış 30 dakika ara ver 80 dakika sayısala çalış, kaç soru çözebiliyorsan çöz o zaman aralığında ve bunu bütün günün boş olduğu için bunu günde 3-4 kere yap mebin bütün kazanım sorularını yut hatta ezberle çünkü sınavda ne çıkarsa kazanım sorularının resmi veya rakamları değiştirilmiş halleri geliyor. Sana diyorum bu 1 ayda gerçek anlamda çalışan yapar çalışmayan çok ağlar.

Geri
Yukarı