LGS son 1 ay kala çalışılır mı?

mkataturk

Hectopat
Makaleler
1
Selamun aleyküm, LGS'ye 1 ay kaldı. Bildiğiniz üzere LGS yalnız 1.dönem müfredatından sorulacak. Ben 1.dönem çalıştım. çok çalışmadım ama az da değil. 1. dönem Deneme ortalamam 350 diyebilirim. Ben klasik anadolu çocuğuyum yükseklerde gözüm yok. İstediğim okul 334 puan istiyor. Ben yine garanti olsun diye puanımı arttırmak istiyorum sizce 1 ay kala "LGS çalışılır mı veya nasıl çalışmalıyım" aşağıya kendimle alakalı bilgileri vereceğim.

-Ezber rahat yaparım
-Matematik az anlarım
-Motivasyonumu hep kaybederim
-Sözelim iyidir.

334 puanı koklayarak çözsen bile alırsın. Ayrıca ben anlamıyorum geçen senelerde matematik zor diye ağlayanlar oldu. Gayet rahat ve kolay sorular çoğu. Bana kalırsa Din Kültürüne çalışmalısın. Geçen sene zor sorular çıkmıştı. Ama senin zaten hedefin yüksek olmadığı için rahat bir şekilde yapabileceğini düşünüyorum

Ben matematiği zor anlıyorum ama fenim iyi. Din çalışmıyorum bile. Her seferinde tam. Az önce mayıs ayı örnek sorusuna baktım, din yine tam, inkılap 1 yanlış, Türkçe 2 yanlış çıktı.

Ben de 8. sınıfım. Pomodoro tekniğini kullan ben de kullanmaya basladim daha verimli oluyor. İnternette denemeler var her gün ya da 2 günde bir tane çözsen güzel olur. Annem dün gitti 15 tane daha deneme aldı. Zaten çok soru çözersen ve yanlışlarına bakarsan LGS'den korkmana gerek yok.

Ben de 8. sınıfım. Pomodoro tekniğini kullan ben de kullanmaya basladim daha verimli oluyor. İnternette denemeler var her gün ya da 2 günde bir tane çözsen güzel olur. Annem dün gitti 15 tane daha deneme aldı. Zaten çok soru çözersen ve yanlışlarına bakarsan LGS'den korkmana gerek yok.
instagramın var mı sana sorularım varda özelden instagramını yollar mısın?

Ben matematiği zor anlıyorum ama fenim iyi. Din çalışmıyorum bile. Her seferinde tam. Az önce mayıs ayı örnek sorusuna baktım, din yine tam, inkılap 1 yanlış, Türkçe 2 yanlış çıktı.
Ama sakın din çözmemezlik yapma her gün az da olsa çöz (1 test bile olsa). Benim abim TEOG'da Türkçeyi full yapmasına rağmen dinden 2 yanlış yaptı.(Denemelerde 0 yanlış yapıyordu) Ayrıca kodlama da çok önemli ingilizceden 0 yanlış yapsan bile yanlış kodlama yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı