LGS taktikleri

DexMean

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS ROG STRIX G513RM Ryzen 7 6800H , NVIDIA RTX 3060 140W, 16GB 4800MHz RAM, 512+500GB M2 SSD
Arkadaşlar merhaba,
Şu an yedinci sınıf öğrencisi olsam da sınava elimden geldiğince çalışıyorum günlük 150-200 arası zorlarsam 250-300 arası soru çözüp, konu tekrarı yapıp 40 sayfa kitap okumaktayım.

Hedefim inşallah kabataş erkek ya da şehirde kalmayı tercih edersem Osman ulubaş. Büyük abilerimede bu zamanları geçen kişilerede sormak istediğim şey onların yedinci ve sekizinci sınıfta yaptıkları çalışmalar ve kendilerini nasıl motive ettikleri.

Kitap okuman çok iyi, onun dışında bol bol paragraf ve farklı farklı matematik soruları çöz. Ayrıca ALES ve YKS soruları da çöz. Bu sayede bırak Kabataşı ülkenin en iyi okullarına gidersin. (2018 mezunuyum.)

Arkadaşlar merhaba,
Şu an yedinci sınıf öğrencisi olsam da sınava elimden geldiğince çalışıyorum günlük 150-200 arası zorlarsam 250-300 arası soru çözüp, konu tekrarı yapıp 40 sayfa kitap okumaktayım.

Hedefim inşallah kabataş erkek ya da şehirde kalmayı tercih edersem Osman ulubaş. Büyük abilerimede bu zamanları geçen kişilerede sormak istediğim şey onların yedinci ve sekizinci sınıfta yaptıkları çalışmalar ve kendilerini nasıl motive ettikleri.
Cidden boş geçirdim siz boş geçirmeyin şuan meslek lisesindeyim.
Sana önerim iyice çalış ve arkadaşlarınla vakit geçir kendini çok sıkma.

7 sınıfta 8.sınıf için çalışmaya başlaman senin için çok güzel olmuş özellikle Türkçe matematik çalış onlar çok önemli katsayıları yüksek puanına çok etki ediyor ve okul ortalamanı yüksek tutmaya çalış her zaman bazı okullar puana bakmadan ortalaman ile alıyor. Paragraf soruları çöz Türkçe için soruların yarısı paragraf oluyor çünkü düzenli çalış kesinlikle dün öğrendiğin şeyi yarın unutabilirsin sürekli tekrar yap stres yaparsan bildiğin her şeyi unutursun stres yapma sakin ol.

Söylemeyi unutmuşum her gün 3 paragraf (hız yayınları) ve 60-70 matematik çözüyorum beceri temelli sorular vs. bitti onu da aynı şekilde hız yayınlarından çözüyorum.

9'a gidiyorum. Öneri olarak imam hatip okulundaysan din dersine çok çalışmana gerek yok zaten konuları ezberlemişsindir artık. İnkılap genelde yorum sorusu oluyor yani gerekli bilgiler yukarıda veriliyor hangisi doğrudur gibi soru tarzı oluyor. Türkçe noktalama işaretlerini iyi öğren. Paragraf soruları bol bol çöz. Matematik için ise yeni nesil sorular oluyor o kitaplardan al onları çöz. Günde 30-50 sayfa kitap okumak yeterli olur. Fen bilimleri ise basit makineler ve grafik sorularına daha çok çalışman lazım onlar bir tık daha zor.

Kendime gelecek olursam ben toplam 3 kitap bitirmişimdir toplam en fazla 400 sayfadır. Matematiği yapamıyorum diye bıraktım hiç zaman kaybetmedim direk fene çalıştım okullar kapandıktan sonra.
Türkçe ise soru çok çözmedim. Deftere yazılanlardan okudum okudum tekrar ettim bütün ekleri neredeyse ezberledim. Paragraf sorusu çok çözmedim ama sen çöz. İmam hatip olduğum için din dersine hiç çalışmadım çok kolaydı. Ablam İngilizce öğretmeni o da İngilizce'me yardım etti ama ingilizceden 5 doğrum vardı. İnkılap hiç çalışmadım yuakrda bilgiler verildiği için. Fen çalıştım sadece son 2 ay falan sonuçlarım aşağıda.

Ben polis olmak istediğim için evime en yakın okulu seçtim ama puanla girdim.
Okulum imam hatip fen bilimleri lisesi sadece erkekler var ergen kızlar yok çok şükür. Sonuç olarak okulumdan mennumum serseri falanda görmedim henüz okul açılmadığı için.
361 aldım %16 dilim yaptım.
Türkçe 15 doğru 5yanlış.
Matematik 5 doğru 3 yanlış.
Fen 18 doğru 0 yanlış.
İnkılap hatırlamıyorum.
Din 8 doğru 2 yanlış veya 9 doğru 1 yanlış.
Umarım yararlı olmuştur sana kendi yaptıklarımı ve sonucumu anlattım sayılabilir.

Şunu söyleyeyim ben hiç soru çözmem evde soru kitabı da bulamazsın. Önemli olan ders i ve konuları anlaman. Kendini mesela 30 soru çözmeliyim gibi zorlama. Konuları anlamaya çalış. Bu arada böyle yaparak 320 çektim.

Öyle bir taktik vermişsin ki adam ben ne keriz gibi çalışıyorum LAN deyip çalışmayı bırakacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı