LGS tecrübesi olanlar tavsiye verebilir mi?

Yakub Dikenli

Decapat
Daha fazla  
İyi günler. Ben bu sene LGS'ye gireceğim. Önceden LGS'ya da sınav tecrübesi olanlar tavsiye verebiler mi? Neredeyse 45 gün kaldı, kritik bir zaman dilimi. Deneme netlerim hemen hemen bu şekilde: Matematik: 7-8 net.
Türkçe: 16-17 net.
Fen: Genelde 15 üstü.
Ara derslerde ufak eksiklerim var. Onları yazmayacağım. Genelde 9 doğru oluyor en az. Siz bu süre kala ne yaptınız? Nasıl tavsiyeler verebilirsiniz? Yardımcı olacaklara teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Deneme fasikülleri var, artık basit sorulardan zor sorulara geçme zamanı. Deneme fasikülleri al çöz. Mesela bir matematik denemesine şu kadar sürede çözeceğim de ve o sürede en iyi şekilde çözmeye çalış. Zaman çok önemli.

İyi günler. Ben bu sene LGS'ye gireceğim. Önceden LGS'ya da sınav tecrübesi olanlar tavsiye verebiler mi? Neredeyse 45 gün kaldı, kritik bir zaman dilimi. Deneme netlerim hemen hemen bu şekilde: Matematik: 7-8 net.
Türkçe: 16-17 net.
Fen: Genelde 15 üstü.
Ara derslerde ufak eksiklerim var. Onları yazmayacağım. Genelde 9 doğru oluyor en az. Siz bu süre kala ne yaptınız? Nasıl tavsiyeler verebilirsiniz? Yardımcı olacaklara teşekkür ediyorum.

Güzel kardeşim şu an lise 1'im geçen sene LGS'ye girdim ve net ortalamamız aynı tavsiyem son ay günde 1 sonra haftanın ilk 5 günü deneme çöz 2 gün dinlen ve sadece arada konulara göz gezdir ben bu şeklide yaptım ve Eskişehir'de nitelikli bir lise kazandım ama gitmedim mahalle okuluna gidiyorum o da Eskişehir'de ortalamayla alan en iyi 2. okul.
(Yardımcı olduysam çözüm olarak işaretlersen sevinirim)

Deneme fasikülleri var, artık basit sorulardan zor sorulara geçme zamanı. Deneme fasikülleri al çöz. Mesela bir matematik denemesine şu kadar sürede çözeceğim de ve o sürede en iyi şekilde çözmeye çalış. Zaman çok önemli.

Aynen. Ben de o fasikülleri sene başında almıştım. Çoğunu çözmedim. Onları bitirmeyi düşünüyorum.
Güzel kardeşim şu an lise 1'im geçen sene LGS'ye girdim ve net ortalamamız aynı tavsiyem son ay günde 1 sonra haftanın ilk 5 günü deneme çöz 2 gün dinlen ve sadece arada konulara göz gezdir ben bu şeklide yaptım ve Eskişehir'de nitelikli bir lise kazandım ama gitmedim mahalle okuluna gidiyorum o da Eskişehir'de ortalamayla alan en iyi 2. okul.
(Yardımcı olduysam çözüm olarak işaretlersen sevinirim)

Artık soru bankalarını rafa mı kaldırayım yani?

Aynen. Ben de o fasikülleri sene başında almıştım. Çoğunu çözmedim. Onları bitirmeyi düşünüyorum.

Soru bankalarını rafa kaldırma asla. Onlardan soruları çözmeye devam et. Sadece tekrar yaparak iyi lise kazanamazsın. Ben sadece defterden çalıştım 330k puan yaptım. Bir de konu tekrarı yapıp test çözseydim bayağı bir faydası olurdu. Test çözmeye devam edin faydası oluyor.
Hobilerinden vazgeçip sadece derse odaklanacaksın. Her haftasonu deneme çözeceksin. Haftaiçi bol bol test çözeceksin anlamadıklarını sorgulayacaksın.
Hocam daha 1 yıl olmadan nasıl nickinizi değiştirdiniz?

Hayır 6 Mayısa kadar onlarla eksiklerini tamamlayıp test çöz deneme çözme sakın. 6 Mayıs gelince soru bankalarını yine kaldırma son 1 ay kala planın şu olmalı:
1-her gün öğlen saatlerinde 1 deneme çöz.
2-her akşam anlamadığın dersten herhangi bir konusundan 2 test çöz(30soru)
3-her akşam 20sf. Kitap oku.
LGS'ye son 1 hafta kala 1. ve 2. maddedekileri 2 katına çıkar kitap aynı kalsın ama son 1-2 gün çalışma dinlen
Mesela ben köydeki yazlığımızda çalışmıştım LGS'ye son 2 ay karantinada.
Kolay gelsin
(Çözüm olarak işaretlersen sevinirim)

Geri
Yukarı