LGS ve Deneme Sonuçları Aynı Gelir mi?

qu1ckburak

Decapat
Merhaba önceki senelerden girmiş abilerimin cevaplamasını istediğim için açtım bu konuyu. Ben bu sene LGS'ye gireceğim çok fazla çalışmadım ama denemelerin geneli 440 geliyor 488'e kadar çıktım. 50 tane deneme oldum dönem başından beri. Geçen yarı dönemin deneme ortalaması 440 mesela. Ama LGS'de sonucum gene böyle mi gelir, yoksa denemeler ile LGS farklı mı oluyor vs.? (Genel olarak sorunum Türkçede.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yayınlara bağlı. Özdebir normal sınavdan 1.5 2 kat daha zor mesela. Onu baz almak yerine benzeri olabilecek Ankara yayınları, gerçek başarı yayınları gibi Türkiye geneli denemeleri çözebilirsin.

Türkiye geneli deneme sınavları genelde en yakın sonuçları veriyor. Girdiğin Türkiye geneli sınavlara bak, 3 aşağı 5 yukarı aynı puanı alacaksındır.

O konu biraz değişik. X yayınları'nın denemesinden 299 almasına rağmen y yayınları'nın denemesinden 391 aldı diyelim. O zaman aynı mı oluyor?
Arada çok süre farkı olmadığı sürece yani.

Değişir. 8. sınıfta ben denemelerde 390'a kadar çıkabilmişken sınavda 420 puan almıştım. Nasıl sevinmiştim ki yüzdelik dilimi gördüm (%9)ve üzüldüm. LGS 2018'de 390 puanla (%4) Denizli'nin en iyi Anadolu lisesine gidebilecekken LGS 2019'da yaklaşamadım bile.

İyi akşamlar öncelikle sana şöyle açıklayabilirim. Ben LGS'ye ilk girenlerdenim şöyle bir durum var. Türkçe ve sosyal bölümlerinde neredeyse aynı gelir ve girdiğin denemelere göre daha kolay sorarlar diye düşünüyorum. Ama matematik ve fen bilimleri birazcık oynama yapabilir. Çünkü belirleyici kısım burası. Türkiye genelinde ortalama kaç yapıyorsan genel puanın ona yakın gelir. İyi çalışmalar.

O konu biraz değişik. X yayınları'nın denemesinden 299 almasına rağmen y yayınları'nın denemesinden 391 aldı diyelim. O zaman aynı mı oluyor?
Arada çok süre farkı olmadığı sürece yani.
Türkiye geneli sınavlar kaliteli yayıncılıklar tarafından yapılıyor. Okullar da kaliteli yayıncılardan alır zaten okyanus, hız, özdebir gibi vs. Düzenli çalışıp belli bir zaman geçtikten sonra netlerde dalgalanma olmaz pek. Aşağı yukarı sonuçlar bu tarz denemelerinkiyle aynı olacaktır.

Yayınlara bağlı. Özdebir normal sınavdan 1.5 2 kat daha zor mesela. Onu baz almak yerine benzeri olabilecek Ankara yayınları, gerçek başarı yayınları gibi Türkiye geneli denemeleri çözebilirsin.
Özdebir sonucum bu. Mat fulldu

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220510-225410.jpg
    Screenshot_20220510-225410.jpg
    107,1 KB · Görüntüleme: 594
Tam olarak LGS'yi bilmem ama kendim MSÜ sinavina girmeden once deneme yapmistim. Sinavda tam 20 net fazla getirdim. Pek takilmamak gerek hatta sinava az sure kala hassas insanlar bilerek kolay veya sinava yakin cozup morallarini arttiriyorlar. LGS'de ne fark eder tam bilmiyorum ama genel olarak sinav mantigi budur.

Yeni konular

Geri
Yukarı