LGS'de 425 puanla yüzdelik dilim ne olur?

Bu yıl girdim geçen yılı da çözdüm. Geçen yılı çözdüğümde 17D 1Y 2b çıktı bu yıl sınava girdiğimde 12D 5Y 3b. Matematik zordu demeyin diyorsun bir de. Ayrıca biz hiç eğitim almadık.

Geçen yıl çıkan sorular üzerine yeniden basılan kitapları çözerek çalıştınız. Biz de adam akıllı eğitim almamıştık.

Biz de adam akıllı eğitim almamıştık.
Beni konuşturmayın burda. 1. dönem okula gittiniz 2. dönem de marta kadar. Sınavda da sadece 1. dönem çıktı. Biz tüm yıl gitmedik dil bilgisini çıkarmışlar sadaka verir gibi. Adelet nerde? Çalışmasam yakınmazdım. 10 ay çalışıp da bu kadar dengesiz bir sınava girmek beni bezdirdi.

%8 ya da 7 tahminen
Ben geçen sene girdim 435 %4 ya da 5 yapmıştı yani dediğim gibi 7 ya da 8 olur
Atma Ziyaa. Bu sene daha zor diyorlar hep.
Geçen yıl 430 ile 3.7'lik dilimdeydim. Ama matematik zordu falan demeyin. Geçen yıl 13 doğru yapmak için fene 30 Dk'dan az ayırdım.(her yıl mat zor olur zaten.)
Bu seneninki biraz daha zordu.

Beni konuşturmayın burda. 1. dönem okula gittiniz 2. dönem de marta kadar. Sınavda da sadece 1. dönem çıktı. Biz tüm yıl gitmedik dil bilgisini çıkarmışlar sadaka verir gibi. Adelet nerde? Çalışmasam yakınmazdım. 10 ay çalışıp da bu kadar dengesiz bir sınava girmek beni bezdirdi.
Çok iyi çok güzel diyorsunuz, eğitimde eşitlik olsa böyle isyan etmezdiniz anlıyorum. Ama genele baktığında zor sınav herkese zor. İyi olan öğrenciye de zor kötü olan öğrenciye de. Tam tersine sınav kolay olduğunda iyi öğrenci zaten yapıyor, kötü öğrenci de yapıyor. O zaman sınav eleyici ya da seçici olmuyor. 2020 YKS'ye girenlere dön bak mesela. Hadi sizinki lise sınavı. Sadece bir basamak ama üniversite sınavı çok daha komplike çok daha fazla ve ayrıntılı konu bilmen gereken ve psikolojini LGS'ye göre on kat daha çok alt üst edecek bir sınav. O yüzden şu an kafanı bunlara yorma, zor bir süreç atlattınız ancak kafa dağıtmaya bakın bir tık.

Yeni konular

Geri
Yukarı