LGS'de ağırlık verilmesi gereken konular

Hocam küçük küçük soruları evet çözebiliyorum ama yeni nesil olmuyor.
En kolay yeni nesil kitabından başla çabucak bitir ve orta - zor şeklinde devam et. Bende YKS hazırlanıyorum ve Yeni Nesil sorulardan çok çekiyorum. Seni gayet iyi anlıyorum ama tek yolu gayret etmek. Canını sıkma yolunda devam et matematiği sevmiyorsan üzerine gitmeyi dene :).

Yeni nesil şöyle. Öncelikle o konuyu temel olarak bileceksin. Daha önemlisi o konu ile ilgili 20 farklı soru tipi çözmeyi bileceksin. Bu da ancak bol soru çözme ile olur. Ama ben son ay çalıştım 381 aldım. Arkadaşım tüm yıl çalıştı dersler zaten göklerde, 380 aldım diyor oda meçhul. Yani ne kadar zorlarsan zorla bu tuhaf sistemde neyin ne olduğu, ne zaman ne olacağı belli değil.

Hocam yeni nesil soru çözmeye çalışıyorum okuyorum boş boş bakıyorum ama böyle küçük sorular gelince yapmaya başlıyorum.
En kolay yeni nesil kitabından başla çabucak bitir ve orta - zor şeklinde devam et. Bende YKS hazırlanıyorum ve yeni nesil sorulardan çok çekiyorum. Seni gayet iyi anlıyorum ama tek yolu gayret etmek. Canını sıkma yolunda devam et matematiği sevmiyorsan üzerine gitmeyi dene :).

Teşekkür ederim hocam üstüne gitmeye çalışıyorum yeni nesil sorular cidden can sıkıyor ama yapacağıma inanıyorum şurada 4 ya kalmış ya kalmamamış umarım ben ve girecek herkes başarılı olur.

Bu arada hadi sen konuyu yanlış yere açtın. Modaretör arkadaş nasıl konu dışına attı bunu. Dur rapor edem. Eğitime çeksinler.

Hocam yeni nesil soru çözmeye çalışıyorum okuyorum boş boş bakıyorum ama böyle küçük sorular gelince yapmaya başlıyorum.

Teşekkür ederim hocam üstüne gitmeye çalışıyorum yeni nesil sorular cidden can sıkıyor ama yapacağıma inanıyorum şurada 4 ya kalmış ya kalmamamış umarım ben ve girecek herkes başarılı olur.

Diğer derslere aban bence. Benim ingilizcem kötü olmasa belki güzel bir yerde okurdum şimdi. Sen diğerlerine yüklen istersen. Yine güzel bir yer elde edebilirsin.

Bu arada hadi sen konuyu yanlış yere açtın. Modaretör arkadaş nasıl konu dışına attı bunu. Dur rapor edem. Eğitime çeksinler.

Diğer derslere aban bence. Benim ingilizcem kötü olmasa belki güzel bir yerde okurdum şimdi. Sen diğerlerine yüklen istersen. Yine güzel bir yer elde edebilirsin.

Hocam herkes matematik diyor bende onun üstüne gidiyorum.

Hocam herkes matematik diyor bende onun üstüne gidiyorum.

Katsayıları aynı olması lazım. Yani zorlamanın bir mantığı yok bir yerde. Hani yaparım diyorsan yol senin yürü. Ama zaten haziran gibi sınav olur. Bence diğer iyi olduklarını hakkıyla bitir. Artan vakitte matematiğe bak. Zaten 8.sınıf matematiğini 9 da çok kullanmadık. Yeni nesil sorular her yiğidin harcı değil. Diğerlerini bitir. Sonra matematikten temelini at konuların, sonra soru çözümü yap.

Katsayıları aynı olması lazım. Yani zorlamanın bir mantığı yok bir yerde. Hani yaparım diyorsan yol senin yürü. Ama zaten haziran gibi sınav olur. Bence diğer iyi olduklarını hakkıyla bitir. Artan vakitte matematiğe bak. Zaten 8.sınıf matematiğini 9 da çok kullanmadık. Yeni nesil sorular her yiğidin harcı değil. Diğerlerini bitir. Sonra matematikten temelini at konuların, sonra soru çözümü yap.

Hocam o zaman fen, Türkçe, inkilap gibi derslerin üzerine gideyim kalan vakitte matematik yapayım. Öyle daha iyi olur diyorsanız benim içinde kolay ve hoş olabilir matematik sorularında ben bakıyorum o bana bakıyor LGS'de 3 soru yaparsam mutlu olurum matematik için.

Hocam o zaman fen, Türkçe, inkilap gibi derslerin üzerine gideyim kalan vakitte matematik yapayım. Öyle daha iyi olur diyorsanız benim içinde kolay ve hoş olabilir matematik sorularında ben bakıyorum o bana bakıyor LGS'de 3 soru yaparsam mutlu olurum matematik için.

İngilizceyi de yaz oraya. Ve bu dersleri tekrar ederken aylaklık etme. Matamatiğe de zaman ayırmaya çalış. Sadec biraz arka planda olsun. Çalışmayı hiç salma. Yolun açık olsun.

İngilizceyi de yaz oraya. Ve bu dersleri tekrar ederken aylaklık etme. Matamatiğe de zaman ayırmaya çalış. Sadec biraz arka planda olsun. Çalışmayı hiç salma. Yolun açık olsun.

Teşekkür ederim hocam şu an geçen seneki sözel bölüme bakacağım eğer kolay gelirse düşüncelerimi buraya yazacağım sayısal içinde ben bir bakıp çözmeye çalışayım hocam tekrardan teşekkür ederim.

Vay be. Konu da araştırır olmuş şimdikiler. Biz 9-10 sene önce karekök ve birey c serisi denemesinde full yapınca Türkiye birincisi olucaz bizden artık olmuş derdik. Birinci olamadık ama en azından derece yaptık 😀

Teşekkür ederim hocam şu an geçen seneki sözel bölüme bakacağım eğer kolay gelirse düşüncelerimi buraya yazacağım sayısal içinde ben bir bakıp çözmeye çalışayım hocam tekrardan teşekkür ederim.

Ne demek hocam. Aklınıza takılan bir şey olursa adımı etiketlerseniz daha hızlı yardımcı olabilirim.
Vay be. Konu da araştırır olmuş şimdikiler. Biz 9-10 sene önce karekök ve birey C serisi denemesinde Full yapınca Türkiye birincisi olacağız bizden artık olmuş derdik. Birinci olamadık ama en azından derece yaptık 😀

Vallahi sistem tuhaf hocam. Be 6.sınıfta teog sorularını az biraz çözerdim. Ama 8.sınıfta bu kadar yapabildim. Benim istediğim lise benden hemen önceki sene 340 la aldı. Benim girdiğim sene 440 la. 🙃🙃🙃

Yeni konular

Geri
Yukarı