LGS'de soruyu boş bırakıp bırakmayacağımdan emin olamazsam ne yapmalıyım?

hukumdarbnm

Decapat
Daha fazla  
Merhaba 2023'te LGS sınavına gireceğim. Yalnız bir sorunum var. LGS'de 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor diye bir şey varmış. Bu durumda çözemeyeceğimizi düşündüğümüz soruları boş bırakmamız gerekiyor. Ancak soruyu boş bırakıp bırakmayacağımdan emin olamazsam çok fazla boş bırakmak zorunda kalabilirim. Bu sorun sebebiyle LGS'de kolay ya da zor olsun boş bırakıp bırakmayacağımdan emin olamadığımdan zorluk çekeceğim. Bu da puanımı bayağı düşürecek ve aldığım puan düzgün bir liseye yeterli olmaz ise 4 yıl sıkıcı bir lise hayatım olacak. Bu durumda ne yapmalıyım?

Merhaba 2023'te LGS sınavına gireceğim. Yalnız bir sorunum var. LGS'de 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor diye bir şey varmış. Bu durumda çözemeyeceğimizi düşündüğümüz soruları boş bırakmamız gerekiyor. Ancak soruyu boş bırakıp bırakmayacağımdan emin olamazsam çok fazla boş bırakmak zorunda kalabilirim. Bu sorun sebebiyle LGS'de kolay ya da zor olsun boş bırakıp bırakmayacağımdan emin olamadığımdan zorluk çekeceğim. Bu da puanımı bayağı düşürecek ve aldığım puan düzgün bir liseye yeterli olmaz ise 4 yıl sıkıcı bir lise hayatım olacak. Bu durumda ne yapmalıyım?

LGS'ye bu sene girdim önerim şu bir soruya fazla süre ayırma 2-3 dakika uğraş olmazsa bırak diğer soruları yap ve sorular bitince boş sorulara dön kalan vaktinde bir daha yapmaya çalış yapabildiğini yap yapamadığını bırak. Ve şunu unutma hayatın sonu değil ilk başta bende öyleydim fakat eğer kötü lise gidersen evet biraz geride başlayacaksın fakat eğer azimle çabalarsan yüksek ihtimal güzel bir üniversite kazanırsın.

Onun haricinde bu sene girdim suan tercihleri yapiyorum. 2 bos biraksam 2 puan fazlam olurdu yani aman aman bi fark yok. Eger cok arada kaldin bos birak. Ki daha yolun uzun denebilir.

Ancak soruyu boş bırakıp bırakmayacağımdan emin olamazsam çok fazla boş bırakmak zorunda kalabilirim.
Mesela 3 şık arasinda kalirsan bos birak.
Bu sorun sebebiyle LGS'de kolay ya da zor olsun boş bırakıp bırakmayacağımdan emin olamadığımdan zorluk çekeceğim.
Bu bir sorun değil, bunu lehine cevir.
Ama benim gibi 3 şık arasinda kalinca bos birakmama kumarina girme ;)

LGS'ye bu sene girdim önerim şu bir soruya fazla süre ayırma 2-3 dakika uğraş olmazsa bırak diğer soruları yap ve sorular bitince boş sorulara dön kalan vaktinde bir daha yapmaya çalış yapabildiğini yap yapamadığını bırak. Ve şunu unutma hayatın sonu değil ilk başta bende öyleydim fakat eğer kötü lise gidersen evet biraz geride başlayacaksın fakat eğer azimle çabalarsan yüksek ihtimal güzel bir üniversite kazanırsın.
Eğer Türkçe'de ve diğer derslerde konuları iyi anlarsam, öğrenirsem ve bol bol soru çözersem çok işe yarayacak. Din ve İngilizce derslerinde boş bırakıp bırakmayacağıma karar vermekte sıkıntımın olmadığını düşünüyorum. Bu arada LGS sınavında hızlı ve anlaşılır bir şekilde soruyu okumak için kitap okumam gerekli.

Eğer Türkçe'de ve diğer derslerde konuları iyi anlarsam, öğrenirsem ve bol bol soru çözersem çok işe yarayacak. Din ve İngilizce derslerinde boş bırakıp bırakmayacağıma karar vermekte sıkıntımın olmadığını düşünüyorum. Bu arada LGS sınavında hızlı ve anlaşılır bir şekilde soruyu okumak için kitap okumam gerekli.
Çok stresli gorunumun var bu kadar stres seni yer.
Ve hiç kitap okumadim onemlisi paragraf.

Eğer Türkçede ve diğer derslerde konuları iyi anlarsam, öğrenirsem ve bol bol soru çözersem çok işe yarayacak. Din ve İngilizce derslerinde boş bırakıp bırakmayacağıma karar vermekte sıkıntımın olmadığını düşünüyorum. Bu arada LGS sınavında hızlı ve anlaşılır bir şekilde soruyu okumak için kitap okumam gerekli.

Ben çok kitap okumadım paragraf çözdüm sanada bol bol paragraf çözmeni öneririm.

Onun haricinde bu sene girdim suan tercihleri yapiyorum. 2 bos biraksam 2 puan fazlam olurdu yani aman aman bi fark yok. Eger cok arada kaldin bos birak. Ki daha yolun uzun denebilir.

Mesela 3 şık arasinda kalirsan bos birak.

Bu bir sorun değil, bunu lehine cevir.
Ama benim gibi 3 şık arasinda kalinca bos birakmama kumarina girme ;)
3 veya 4 şık arasında kalırsam direkt boş bırakacağım. 2 şık arasında kalınca sorunun bana olan zorluğuna göre boş bırakmam yada ikisinden birisini seçmem daha mantıklı geldi. Önerin için teşekkürler.

" Bu durumda çözemeyeceğimizi düşündüğümüz soruları boş bırakmamız gerekiyor. " demişsin, bu düşünce bence yanlış. Zaten MEB yeterince zaman veriyor, tüm soruları çözmeye çalışmalısın. Mesela Türkçe dersi ve İngilizce dersinde çözemediğin sorular varsa gidip Türkçe dersindeki soruları çözmeye çalış, 3 şık arasında kalırsan sorunun üstüne git. 2 şıka düştüğünde emin olduğun şıkkı işaretleyebilirsin, eğer emin değilsen işaretleme. Ama tüm soruları oku yapabileceğim dediğin soruları yap, soruyu boş bıraktığında sakın streslenme, bu bir son değil. Daha önünde üniversite sınavı var, çok stres iyi değildir. İyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı