LGS'ye 1 Ay Kala Matematiğe Nasıl Çalışılır?

LifeStyleSs

Centipat
Daha fazla  
Selamlar. LGS 1 ay kaldı ortalama. Ben direkt konuma geçeyim. Ben denemelerden ortalama 380 puan alıyorum. (Zor denemelerden.) Denemelerde çıkan yanlışlarıma birkaç gün önce ilk defa baktım ve yanlışlarımı kontrol ettim ve 5 net arttırabildim. Diğer gün yine tekrar yaptım ve fenden fazladan 2 net yol katettim. Ancak dönem başında olduğum gibi hissediyorum. Notlarımı arttırdım konuları güzelce bir şekilde bitirdim ancak ne kadar yol ilerlesem gerilemiş hissediyorum. Sanki hiçbirşey yapmıyormuşum gibi... Ben artık hızlanıp %1’e girmek istiyorum. Ne yaparım? Nasıl yaparım?

Son düzenleme:
Selamlar. LGS 1 ay kaldı ortalama. Ben direkt konuma geçeyim. Ben denemelerden ortalama 380 puan alıyorum. (Zor denemelerden.) Ben denemelerde çıkan yanlışlarıma birkaç gün önce ilk defa baktım ve yanlışlarımı kontrol ettim ve 5 net arttırabildim. Diğer gün yine tekrar yaptım ve fenden fazladan 2 net yol katettim. Ancak dönem başında LGS 2020'de ortalama matematikten 10 net yapmama rağmen şu anda 7-9 net arası geziyorum. Matematikte çok yol katetmeme rağmen sınav süresi azaldığında strese girip sanki hiçbir şey yapamayacakmış gibi hissediyorum. Sınavdan %1'e girmek istiyorum. Ne yapabilirim, nasıl hızlanabilirim?
Sen ben misin?

Hızlanmak istediğini belirtmişsin. Burada hız kazanman ve netlerinin artması için bol bol deneme çözmeni öneririm.

Konuların bitmediyse bitmeyen konularına ağırlık ver. Denemedeki hatalarının çözümüne mutlaka bak. Eksik bir yer bırakma.

Ben sadece matematik denemesi çözerek hızlandım. Her gün 1 matematik denemesi çözmekten zarar gelmez.

Her zaman için eksik ve en çok yanlış yapılan konular çalışarak deneme üzerinden gidilir. Deneme sizi belirli bir seviyeye getirir ve konu bilmeden de çözmenin pek bir manası yok. Bir konu bir konudur. Belki o çalıştığınız bir konunun sorusuyla rahat bir bin kişinin önüne geçebilirsiniz.

Selamlar. LGS 1 ay kaldı ortalama. Ben direkt konuma geçeyim. Ben denemelerden ortalama 380 puan alıyorum. (zor denemelerden.) Denemelerde çıkan yanlışlarıma birkaç gün önce ilk defa baktım ve yanlışlarımı kontrol ettim ve 5 net arttırabildim. Diğer gün yine tekrar yaptım ve fenden fazladan 2 net yol katettim. Ancak dönem başında olduğum gibi hissediyorum. Notlarımı arttırdım konuları güzelce bir şekilde bitirdim ancak ne kadar yol ilerlesem gerilemiş hissediyorum. Sanki hiçbir şey yapmıyormuşum gibi... Ben artık hızlanıp %1'e girmek istiyorum. Ne yaparım? Nasıl yaparım?

Hocam geçen yıl LGS'ye girdim. En büyük hatam matematik çalışmamak oldu. Mat hariç Full gelen LGS mat 4 yanlış 4 boş geldi. Konuları anladıysan soru çözmelisin. Eğer eksiklerin varsa tekrar yapıp kolaydan zora soru çözmelisin. Eğer temelde hata yaparsan ilerleyemezsin. Özellikle denklem eşitsizlik kısmına dikkat et. Karekökten de yüksek ihtimal orta zorlukta 1 2 soru gelecektir. Hızlanmak için paragraf öneririm. Kitap okuma. Bol bol paragraf çöz. Faydasını göreceksin.

En büyük hatam matematik çalışmamak oldu
Hangi devlet sınavına girerseniz girin matematik olmadan olmuyor maalesef. Matematik yapanlar çok çok fazla önünüze geçiyor.

@MA2ilDa YKS sınavında gereken önemi gösterirsiniz artık. İş işten geçmiş, şimdi matematiğinizi iyi tutmaya bakın. YKS zamanı ciddi rahat edersiniz, beni de hatırlarsınız artık forumdan adamın teki demişti diye :)

Yeni konular

Geri
Yukarı