LGS'ye 1 aya 350 puan alınır mı?

Strox583

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben 350 puanlık bir liseye gitmek istiyorum ve şu ana kadar hiç çalışmadım okulumdaki denemelerde en az 300 puan alıyorum Türkçem çok iyi fenim orta iyi arası matematik berbat 2 net bile yapıyorum bazen İngilizce de kötü ama o zaten çok puan getirmiyor ve okulumdaki denemeler LGS denemelerinden daha zor matematik yapsam kesin giderimde 1 ay kala matematik 8 net yapılır mı nasıl çalışıcağımı hiç bilmiyorum babam bana bu liseyi tutturamassam çok kötü şeyler yapar okulda bize kaynak kitap dağıttı LGS örnek sorulardan.

Merhaba ben 350 puanlık bir liseye gitmek istiyorum ve şu ana kadar hiç çalışmadım okulumdaki denemelerde en az 300 puan alıyorum Türkçem çok iyi fenim orta iyi arası matematik berbat 2 net bile yapıyorum bazen İngilizce de kötü ama o zaten çok puan getirmiyor ve okulumdaki denemeler LGS denemelerinden daha zor matematik yapsam kesin giderimde 1 ay kala matematik 8 net yapılır mı nasıl çalışıcağımı hiç bilmiyorum babam bana bu liseyi tutturamassam çok kötü şeyler yapar okulda bize kaynak kitap dağıttı LGS örnek sorulardan.

Yaparsın ama 400+ bekleme ama mümkün değil diyemeyiz. Eğer düzenli dişini sıkarak verimli bir şekilde geçirirsen 400+ bile yaparsın ama dediğim gibi zor olucak son 1 ay kala. Ben düzenli ders çalışmadım toplasanda bireysel çalışmam 10 saat etmemiştir ve sadece dyk kursunda çözdüğümüz sorular ile 355 puan aldım. Denemelerimde 300-330 vb. arasındaydı. Matematik de 2D 3y yaptım eğer matematiğe çalışsaydım 400+ bir şey getireceğime inanıyordum. (şuan 9.sınıfım)

Yaparsın ama 400+ bekleme ama mümkün değil diyemeyiz. Eğer düzenli dişini sıkarak verimli bir şekilde geçirirsen 400+ bile yaparsın ama dediğim gibi zor olacak son 1 ay kala. Ben düzenli ders çalışmadım toplasanda bireysel çalışmam 10 saat etmemiştir ve sadece dyk kursunda çözdüğümüz sorular ile 355 puan aldım. Denemelerimde 300-330 vb. arasındaydı. Matematik de 2D 3y yaptım eğer matematiğe çalışsaydım 400+ bir şey getireceğime inanıyordum. (şu an 9.sınıfım)

%13 dilime girer miyim 350 puanla.

Kanka 300 bekliyordum 382.5 aldım. Bilmediğin soruları boş bırak diyenleri dinleme matematikte zor soru gördünmğ geç en kolayda başla karışık sonra çözemeyince başlayınca tahminin varsa salla yoksa boş bırak. Ben hiç çalışmamıştım sen çalışsan 400+ bile alırsın. 7.44 teydim ben.

Okuldaki denemelerde kaç puan alıyordunuz?

Kanka 300 bekliyordum 382.5 aldım. Bilmediğin soruları boş bırak diyenleri dinleme matematikte zor soru gördünmğ geç en kolayda başla karışık sonra çözemeyince başlayınca tahminin varsa salla yoksa boş bırak. Ben hiç çalışmamıştım sen çalışsan 400+ bile alırsın. 7.44 teydim ben.

%13 dilime girer miyim 350 puanla.
355 ile %13'lük dilimdeydim geçen sene , ama bu girdiğin yıla göre değişir.
aynen bende denemelerde 280 330 yapardım max ve lgs den baya bir korkuyordum 355 aldım. çalışsaydım 400+ yapacağıma inanıyordum.

355 ile %13'lük dilimdeydim geçen sene, ama bu girdiğin yıla göre değişir.

Aynen bende denemelerde 280 330 yapardım Max ve LGS'den bayağı bir korkuyordum 355 aldım. Çalışsaydım 400+ yapacağıma inanıyordum.

Tamam hocam şu bir ayda matematiği yükseltiyim birkaç net Allah'ın izniyle %15 dilime girmeyi hedefliyorum.

Ama çok değişik bir hedef genellikle herkes 400+, 420, 450 hedefler sizin 350 olması tuhaf geldi ama alırsınız.

Hocam bende 400+ isterimde boşa ümitlenmek istemiyorum zaten şurada 1 ay kaldı benim oturduğum ilçede de %16'lık bir lise var oraya gitsem yeter belki %8 dilime girersem şu 1 ay kala matematiği bir 10 net yaparak fen e giderim ama oda bir ihtimal.

Tamam hocam şu bir ayda matematiği yükseltiyim birkaç net Allah'ın izniyle %15 dilime girmeyi hedefliyorum.
Ben zamaninda bu hataya dusmustum, bilmiyorum ben mi matematige yanlis calistim yoksa gercekten mi yapamadim daha anlayamadim. Kusura bakmayin ama LGS matematigi 3 haftada bitecek bir sey degil. Bence en az 2-3 ay gerekiyor. O yuzden en azindan sozeli fullemenizi tavsiye ediyorum. Sayisali yapamayacaginiz belli zaten, en azindan sozeli dogru duzgun yapmanizi tavsiye ederim. Matematikten 5 net cikarsaniz kafi bence. Fen dersinden de 15 net cikarsaniz. Ortalama olarak 60-65 net yapsaniz rahatlikla 350 puan gelecektir.

Geri
Yukarı