LGS'ye 2.5 ay kala deneme netleri nasıl artar?

Zenvoy

Hectopat
Daha fazla  
LGS'ye son 2.5 ay civarı kaldı ve ben hala matematikten 10 netlerdeyim fakat diğer derslerim gayet iyi. Ortalama 400 puanlar da alıyorum denemelerden ama ben bu zamana kadar test kitabının kapağını bile doğru düzgün açmadım. Konu eksiğim yok denecek kadar az fakat matematiği çözemiyorum. Temel sorularda sıkıntım yok, yeni nesil matematiği çözmekte zorlanıyorum hatta çözemiyorum, bu yüzden matematik çalışasım da gelmiyor. İstediğim lise fen lisesi ve %2.5'luk dilimle alıyor. Ben bu 2.5 ayda matematiği nasıl hallederim ve istediğim liseye girebilir miyim? Dershaneye ve özel derse gidiyorum.

Ben LGS'ye geçen sene girdim. Meb sorularını internette farklı kanallardan dinle. sonra da internetten bunlara benzer sorular çıkart
Benim öğretmenim bu soruların sayılarını değiştirerek deneme yaptı bize bol bol. Öğretmenine bunu söyleyebilirsin
Diğer netlerin nasıl

1 ayda fen lisesi kazanan arkadaşlarım var, azimliyseniz karşınızda duracak güç yok yeni nesil soru çözememeniz normal eğer direk ufak ufak soruları çözmelisiniz direk yeni nesile geçerseniz mantığını bile kuramazsınız.
Sorular kalıp mantığını çözün yeter.

Dediğiniz gibi hocam, mantığı anladıktan sonra tüm soru kalıpları aynı şekilde geliyor.

1-(klasik)kitap oku net okudugunu anlaman
2-her gün düzenli soru her gün disiplinli bir şekilde bak bende senin gibiydim LGS'den 1 Türkçe 1 İngilizce 4yanlış 2 boş mat yaptım olabildigince soru tarzı gör ve sınavda FE'nden başla sonra matta zaman artır ilk yapabileceklerini yap bunlar ha bir de yanlışın çıktıgı zaman hangi konudan çıkmışsa o konuyu internette bir izle ne olursa olsun fulleyene dek.

Seni rahatlatmak için şunu söyleyeyim. Netlerim düşük diye endişelenme. Ben LGS'ye 1 gün kala deeneme yaptım sözelde 7 yanlışım çıktı. O kafayla sayısalı yapamadım. Ama sonuç olarak LGS'de çok iyi aldım

Selam dostum öncellike matematik te net istiyorsan ben LGS ye girecekken sadece matematik çözüyordum biraz stresten dolayı kaydırma yaptım ama matematik dersinde netinin gerçekten artmasını istiyorsan boş bir kaynak al yeni nesil soruları olsun full çözebildiğini çöz çözemediğini boş bırak ne sorusu olursa internetten araştır veya hocalarına sorup formüllerini iyice kavra ben yaklaşık 2000 3000 matematik sorusu çözmüştüm yeni nesil pek bir işe yaramadı anadolu lisesine gittim ama 2.5 ayda derslerine iyi çalış pişman mıyım değilim ben ama fen lisesine gitmeyi kim istemez ki sana önereceğim kaynaklar da var aslında Süper matematik Okyanus yayınlarının Zor olan bir kaynağı vardı 2 veya 3. seri olan turuncu kapaklı o kitabın içindeki sorular gerçekten güzel işine yarıyabilir

Ben LGS'ye geçen sene girdim. MEB sorularını internette farklı kanallardan dinle. Sonra da internetten bunlara benzer sorular çıkart
Benim öğretmenim bu soruların sayılarını değiştirerek deneme yaptı bize bol bol. Öğretmenine bunu söyleyebilirsin
Diğer netlerin nasıl

Türkçe 18-19 inkılap 10 din 10 İngilizce 10 fen 17-18 civarında.

LGS'ye son 2.5 ay civarı kaldı ve ben hala matematikten 10 netlerdeyim fakat diğer derslerim gayet iyi. Ortalama 400 puanlar da alıyorum denemelerden ama ben bu zamana kadar test kitabının kapağını bile doğru düzgün açmadım. Konu eksiğim yok denecek kadar az fakat matematiği çözemiyorum. Temel sorularda sıkıntım yok, yeni nesil matematiği çözmekte zorlanıyorum hatta çözemiyorum, bu yüzden matematik çalışasım da gelmiyor. İstediğim lise fen lisesi ve %2.5'luk dilimle alıyor. Ben bu 2.5 ayda matematiği nasıl hallederim ve istediğim liseye girebilir miyim? Dershaneye ve özel derse gidiyorum.
Deneme sınavları LGS'den daha zor.Bu arada matematik ölüm en zor ders matematik ben geçen sene girdim matematikten bir iki soru fazla doğru yapan arkadaşım 4 yüzdelik dilim öne geçti benden.

Yeni konular

Geri
Yukarı