LGS'ye 48 gün kaldı

sg07

Picopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Antrenör
Merhaba, LGS'ye sadece 48 gün kaldı ve ben hâlâ çalışma sistemimi düzene oturtamadım. Özellikle fende çok konu eksiğim var. Sınava giren arkadaşlar tavsiye verebilir mi? Son 1.5 ay kala ne yapılmalı?

Merhaba, LGS'ye sadece 48 gün kaldı ve ben hâlâ çalışma sistemimi düzene oturtamadım. Özellikle fende çok konu eksiğim var. Sınava giren arkadaşlar tavsiye verebilir mi? Son 1.5 ay kala ne yapılmalı?
Konu tekrarı yap, soru çöz konularla ilgili. Ve matematik ve paragraf sorusu çöz sürekli. Türkçe'de dil bilgisinden çok paragraf sorusu vardı. Diğer dersler ezber.

Ben son 1.5 ayda günde yaklaşık 3-4 deneme ve bütün konuların tekrarını yapmıştım eğer konu eksiğin varsa konu anlatım videolarına bakabilirsin.

48 günde çalışma düzeniniz oturmadıysa işiniz bir yaş. Sıkı bir çalışma yöntemine geç. Tekrarlarını başlayın derim fakat denemeleri sakın unutmayın. Son 3 ay bence deneme ayıdır. Bu süreçte denemeden verim almaya bakın. Deneme çözemediğiniz soruların üstüne gidin. Bir şeyler öğreneceğinizi düşündüğünüz sorularda (yeni soru tarzları) üstlerine düşün, verim almaya bakın. Türkçe önemli faktör. Hakeza paragraf. Bunları günlük olarak doz halinde çözün. Pomodoro'da yapabilirsiniz.

İşin özeti sakın umutsuzluğa kapılmayın. Umarım iyi bir lise kazanırsınız.

Geri
Yukarı