LGS'ye az kaldı ve çalışamıyorum!

Dershanede denemeyi çözüyorum, ama matematik yüzüne yüzdeliğim artmıyor, 1 ayda yapabileceğim maksimum puan 380, sürekli istediğim liseyi söyleyince ailem oraya giremeyeceğimi söyleyince ben vazgeçip oyun oynuyorum ¯\_(ツ)_/¯

Hiç bir şeyi takma kafana rahat ol sadece başaracağına inan yeter bir de kafan aldığı kadar ders çalış fazlasını çalışıp bence kafanı yorma, en azından benim çalışmam böyleydi geçen sene girdim ben de LGS'ye ve günde 15-20 dakikalık çalışma ile şu an istediğim okula %5.06 ile girdim. (ben çalışmaya uygun biri değilim ondan az çalıştım ki o 15-20 dakika çalıştığım günlerdeki çalışmam genelde hiç çalışmadım oyun oynadım yemek yedim yattım. Sana tavsiyem eğer çalışmaya uygun biri isen çalış kafan aldığı kadar çalış neyse ben çok boş yaptım iyi forumlar.)

Hocam son netlerim bunlar arttırmak için ne yapmalıyım;
Türkçe= 16D 2Y 2b.
Sosyal = 7D 3b.
Din = 8D 2y.
İng= 9D 1y.
Matematik= 10D 5Y 5b.
Fen = 13D 6Y 1b.
Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.
Hocam şimdi sizin sorunuza gelirsek benim netlerim görüldüğü üzere çok iyi değil ama deneme çözün sürekli ve onlardan yanlış yaptığınızı bir kutuya atın ve 1 hafta sonra bakın çözebiliyor muyum diye. Ben öyle yapmıştım ve daha kötüyken bu duruma geldi netlerim 🙂

Hocam YouTube'den bütün derslerin Full tekrar anlatımlarını izleyin.

@Linuxginar hocam netler bu.

Sosyal, Din, İngilizce tekrarla çok kolay halloluyor, İngilizce'de eksiğin olan konulardan test çöz ve yanlış nedenlerini bul. Sosyal zaten bilgiye dayalı değil, metni yorumlamalısın. Din kültürü de Sosyal gibi, Din ve Sosyal'de deneme çözüp eksiklerini kapatman yeterli, İngilizce için de kelime hatalarını azalt ve soru çöz. Fen için de Tonguç Akademi çok yardımcı oldu bana mesela geçen ay aynıydı netlerimiz seninle, şimdi full geliyor Fen. Matematik'te yanlışları öğretmenlerine çözdür ve mantığını anla, bilmediklerini boş bırak ki seni geri atmasın. Öğretmenlerin soruları kağıda çözsün sonra sen tekrar çözmeyi dene, ben de böyle halletmiştim Matematik de işte 17 18 net geliyor, yani çok kolay aslında doğru değerlendirince. Türkçe için paragraf çöz, biliyorsun dil bilgisi sorulmayacak o yüzden paragrafa ağırlık vermeliyiz, kitap okumak da çok etkili bir yöntem. Son 1 ayda çok rahat halledebilirsin, eğer çözemediğin soru olursa konu aç, beni etiketle böylece Kunduz'a sorabilirim. :)

Sosyal, din, İngilizce tekrarla çok kolay halloluyor, İngilizce'de eksiğin olan konulardan test çöz ve yanlış nedenlerini bul. Sosyal zaten bilgiye dayalı değil, metni yorumlamalısın. Din kültürü de sosyal gibi, din ve Sosyal'de deneme çözüp eksiklerini kapatman yeterli, İngilizce için de kelime hatalarını azalt ve soru çöz. Fen için de Tonguç Akademi çok yardımcı oldu bana mesela geçen ay aynıydı netlerimiz seninle, şimdi Full geliyor fen. Matematik'te yanlışları öğretmenlerine çözdür ve mantığını anla, bilmediklerini boş bırak ki seni geri atmasın. Öğretmenlerin soruları kağıda çözsün sonra sen tekrar çözmeyi dene, ben de böyle halletmiştim matematik de işte 17 18 net geliyor, yani çok kolay aslında doğru değerlendirince. Türkçe için paragraf çöz, biliyorsun dil bilgisi sorulmayacak o yüzden paragrafa ağırlık vermeliyiz, kitap okumak da çok etkili bir yöntem. Son 1 ayda çok rahat halledebilirsin, eğer çözemediğin soru olursa konu aç, beni etiketle böylece Kunduz'a sorabilirim. :)

Çok teşekkür ederim hocam. Cidden çok sağ olun 😍 motivasyonum arttı harbiden 🙂 çözemediğim soru olursa açacağım kesinlikle 😃

Aslında, biraz da olsa moralim yerine geldi sizinle konuşunca, teşekkürler. :) Son 1 ayda fen, 15 günde yapabileceğim matematiği çalışarka (5 soruda olsa) çalışarak yapmaya çalışacağım, hedefim %8,5'a girip 400 puan yapmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı