LGS'ye boşa çalıştım

Ders notlarına falan bakıp 1 puan giderilmiyor muydu? Girebilmen lazım diye biliyorum. Benim kuzenimde kaçırmıştı 1 puanla ders notlarına ve ortalamalarına bakıp o liseye gidebildi.

Üzülme. Kaderinde varmış. İstemediğin okula gittin, bu geleceğine engel değil. Arkadaşlarını da kafaya takma çok da önemli değil.

Adam derslere girmemiş bu yüzden puanı düşmüş olayı kadere atmayalım. Ama yine de çok sorun değil. Çalışır yine iyi bir üniversite kazanır. 80 ortalamalı bir okula da aman aman kötü diyemeyiz.

@Ersin Zor, insan da kaderini kendi belirler.

Bu arkadaşa büyük ihtimalle hocaları derse girmezseniz notların düşeceğini belirtmiştir. Ona rağmen de girmediyse kendi düşen ağlamaz, yapacak bir şey yok.

Bilip bilmeden hüküm vermek ne kolay değil mi?
Derslere girmemiş olsam da yüz yüze yapılan sınavlara girdim ve 95-100 arası puanlar aldım fakat sınıf öğretmeniyle defalarca konuşmama rağmen sınav notları umursanmadı ve derslere girmediğim için 80 puanı yapıştırıp geçtiler şanslıydım ki matematik derslerine girmiştim ve taktir alabildim.
1 puanla kaçırdığın liseye nakil denedin mi?
Redd cevabı aldım.

Bilip bilmeden hüküm vermek ne kolay değil mi?
Derslere girmemiş olsam da yüz yüze yapılan sınavlara girdim ve 95-100 arası puanlar aldım fakat sınıf öğretmeniyle defalarca konuşmama rağmen sınav notları umursanmadı ve derslere girmediğim için 80 puanı yapıştırıp geçtiler şanslıydım ki matematik derslerine girmiştim ve taktir alabildim.

Redd cevabı aldım.

Demek ki çok tutulan bir lise yine de siz deneyin nakili.

@AhmakAhmad, bilip bilmeden hüküm yapmıyorum.

Etrafta şurada burada korona var, uzaktan eğitim olsun dersiniz. Sonra eğitim uzaktan olur, derse girmemişsin sınav senende. Siz kendinizi önemsemezseniz her yerden tekmeyi yersiniz, kendi düşen ağlamaz. Hayatın acı bir gerçeği.

@AhmakAhmad, bilip bilmeden hüküm yapmıyorum.

Etrafta şurada burada korona var, uzaktan eğitim olsun dersiniz. Sonra eğitim uzaktan olur, derse girmemişsin sınav senende. Siz kendinizi önemsemezseniz her yerden tekmeyi yersiniz, kendi düşen ağlamaz. Hayatın acı bir gerçeği.

Uzaktan eğitim istediğimi nereden çıkardın acaba? Derslere girmememin sebebi dersleri(uzaktan) anlamıyor oluşum. Sen olsan sınav senende gününün 8 saatini çöpe atar mıydın? Sınava girdiğim halde notlarım uzaktan eğitim üzerinden verildi diyorum kendini önemsememişsin diyorsun. Pes!

Merhaba, bu yazıyı biraz olsun içimi boşaltmak ve belki tavsiye alıp içimi rahatlatmak için yazıyorum.
LGS'den 360 puan alıp çok istediğim gerçekten kaliteli bir okulu 1 puanla kaçırdım. Şu anda 80 ortalamayla alan kötü denebilecek bir Anadolu lisesindeyim. Ailemin gitmemi istediği liseyi de 1 ortalama puanı ile kaçırdım! Yani ailemin yakın diye göndermek istediği 91 puanlık liseyi 90 puanımla kaçırdım. Üstelik benim ortalamam hep yüksekti ama 8. sınıfta uzaktan derslere girmediğim için hocalar puanımı düşürdü. Her ne kadar moralimi yüksek tutmaya çalışıp derslerime odaklanmaya çabalasam da bir arkadaşım aniden kaç puanla geldiğimi vs. soruyor 360 deyince çok şaşırıp nasıl buradası diyorlar tüm moralim kaçıyor 2-3 gün boyunca öyle devam ediyor. +arkadaşlarım kötü insanlar adam gibi muhabbet dahi edilmiyor.

Derse çalışacaktın bizim yapabileceğimiz bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı