LGS'ye hazırlanma süreci

Benim ve yaşıtlarımın bu yılki ortak sorunu yaklaşık 4 aydan daha az bir süre kalan LGS. Eğer aranızda LGS'yi iyi bir sonuçla atlatmış birkaç kişi varsa yardımcı olabilir mi? Nasıl ne sıklıkla ders çalışıcam, ne yapacağım. Derslere pek fazla odaklanamıyorum. Ders çalışmak istiyorum ama çok fazla soru çözemeden canım sıkılıyor. Ama çözüm bu olacaksa kendimi zorlayabilirim. Okulda dershane de konuları anlatıyorlar ve aşırı basit geliyor. Ama testlerde soru çözerken çözemediğim derecede zor sorular karşıma geliyor. Ben de yapamayacağında moralim bozuyor, ders çalışma isteğim kalmıyor. Bu sadece mateamik ve fen derslerinin bazı konularında oluyor. Şu anda matematikde veri analizinden sadece 3 soru çözüp bu konuyu yazıyorum. Hadi veri analizinin çoğu şeyi kolay ama o daire grafiğinde sorduğu sorular nedir ya? Nasıl ne zaman ders çalışacağıma dair rehberlik ederseniz sevinirim.

Dostum bak ufak bir tavsiye vereyim sana. Soruları oyun gibi gör, ne kadar oynarsan o kadar iyi oynarsın. Yani ne kadar soru çözersen o kadar başarılı olursun. Zaten matematik dersi soru odaklı bir ders, çözmeye çalış, olmuyorsa karekod varsa onu okut. Olmuyorsa konu tekrarı yapıp yeniden çözmeye çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı