LGS'ye nasıl çalışılmalı?

PixelNinja

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, malum 2 ay kaldı LGS'ye ve ben hiç çalışmadım. Ne test çözdüm ne konu tekrar ettim biraz yan gelip yatmak diyebiliriz. Bu önümdeki 2 ayda nasıl verimli ders çalışabilirim ve hedefim 350+ puan alabilmek. Sizce 2 ayda nasıl çalışırsam hangi testleri çözersem LGS'de 350 üstü bir puan almış olurum?

Bana önerebileceğiniz test kitapları ve nasıl verimli ders çalışacağımı söyleyebilir misiniz?
Cevaplarınızı bekliyorum :)

Merhaba arkadaşlar, malum 2 ay kaldı LGS'ye ve ben hiç çalışmadım. Ne test çözdüm ne konu tekrar ettim biraz yan gelip yatmak diyebiliriz. Bu önümdeki 2 ayda nasıl verimli ders çalışabilirim ve hedefim 350+ puan alabilmek. Sizce 2 ayda nasıl çalışırsam hangi testleri çözersem LGS'de 350 üstü bir puan almış olurum?

Bana önerebileceğiniz test kitapları ve nasıl verimli ders çalışacağımı söyleyebilir misiniz?
Kalın bir tüm dersler konu anlatım kitabı al. Her konuyu özet geçmiş olursun zaten sorular artık fazla bilgi gerektirmiyor. Kitabı düzgünce bitirirsen 370 civarı alırsın.

Matematik kısmında kazanım testi çözün (yeni nesil değil).özellikle ve özellikle paragraf kitabı alın. Paragraf soruları sizi her 6 derse de hazırlar. Matematikte bile okuduğunu anlamak zorundasın. Çok geç kalmışsın ama çok sıkı çalışırsan istediğin gibi bir sonuç çıkarabilirsin.
En önemlisi: 350+ puan almak yerine sıralamada üstlerde olamaya çalış (yüzdelik dilim) 350 puan yeter bana deyip yatarsan, çalışmassan iyi bir puan yapamazsın.
Tüm konuları bitirdiğinizde de günde 1 genel deneme çözün tüm konulardan.

Ben de 2 ay kala matematikte zorlanıyordum ve konuları teker teker ayırdım sabah çok erken saatlerde kalkıp her gün bir konuyu dinleyip test çözüyordum. Sonra netler yükselmeye başladı. Zorlandığın ders olursa böyle yapabilirsin.

Anlamadığınız konuları tekrar edin. İnternette ücretsiz/ücretli bir sürü Online deneme sınavı var onları takip edip sınıfınıza göre girebilirsiniz.

Online deneme sınavlarına girin. Konu anlatımlarına çalışın. Bol bol paragraf çözün. Ama şu an yapman gereken yan gelip yatmayı bırakıp deliler gibi çalışmak. 350 alt sınır diye kendini sınırlama. Daha fazlası 2 ayda düzgün çalışma ile mümkün.

Yeni konular

Geri
Yukarı