LGS'ye Nasıl Hazırlanmalı?

hahaxd

Kilopat
Bu dönem LGS'ye gireceğim.
Çalışmaya ne zaman başlamalıyım?
Nasıl çalışmalıyım?
Bu sene dershaneye gidiyorum.
Çok fazla çalışmaya ihtiyacım yok diye düşünüyorum.
Normalde başarılı bir öğrenciyim zaten.
Hedefim en az 400 Puan almak.

Eger anadolu lisesine gitmek istiyorsan dershane yeterli, onun disinda aksamlari 1 saatlik tekrar ile tamamen garantilersin. Fen lisesi istiyorsan kafani kitaptan kaldirmayacaksin. Calismaya hala baslamadiysan cok gec kaldin.

Ben bu sene girmiştim. Çok abartılacak birşey değil stres yapma rahat ol ama çok gevşeme. Beslenmene bile dikkat et abur cubur falan yeme fazla. Dershaneye git ve okulun sonrasında kurs varsa ona da git. En son eve gelip tekrar yap ve işlediğiniz konulara dair test çöz (birer tane yeterli). Son olarak saçma gelebilir ama o konuyu kendi kendine anlat. Daha rahat anlayabiliyosun :).

Dershaneye gitmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki imkanın varsa birebir ders almanı öneririm. İmkanın yoksa dershanede sınıfları kendi içlerinde yaptıkları sınava göre ayarlıyorlar zekilerin olduğu bir sınıfa gidemezsen geçmiş olsun. Düşük puanlı sınıflarda oraya muhabbet için giden nargileci ergen tipler oluyor genelde.

Bu dönem LGS'ye gireceğim.
Çalışmaya ne zaman başlamalıyım?
Nasıl çalışmalıyım?
Bu sene dershaneye gidiyorum.
Çok fazla çalışmaya ihtiyacım yok diye düşünüyorum.
Normalde başarılı bir öğrenciyim zaten.
Hedefim en az 400 Puan almak.
Ben defter yüzü açmadan %7 yaptım. Fazla kasma yeter. Bu arada 10. Sınıfa geçtim ilk LGS'cilerdenim :)

Dershaneye gitmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki imkanın varsa birebir ders almanı öneririm. İmkanın yoksa dershanede sınıfları kendi içlerinde yaptıkları sınava göre ayarlıyorlar zekilerin olduğu bir sınıfa gidemezsen geçmiş olsun. Düşük puanlı sınıflarda oraya muhabbet için giden nargileci ergen tipler oluyor genelde.
Benim gittiğim yer 'Cennet' olmalı. Öğretmenlerden randevu alıp bedava özel ders alıyordum 1 saat civarı. Tabi dershaneye 10 bin TL para ödedim.

TEOG'dayken son 2 gün çalışarak 401 ve 403 puan almıştım. Sosyal bilgiler miydi o zamanlar tarih miydi hatırlamıyorum hiç yanlış yapmamıştım. Puanımı yükseltmişti baya bir. Bütün dönem boyunca yatmıştım, çünkü 6. sınıfta okula gitmemiştim. 6. Sınıfda alacaklarımı alamamıştım, toparlamadım da ama ona rağmen 400 aldıysam, herkes yapar.

Hedefim 450 puanlık bir Anadolu Lisesi, evime çok yakın.
Onun dışında alternatif olarak 420 puanlık bir Sosyal Bilimler Lisesi, bu okul da diğer okulun yanında.
Benim Dershanemde de 5 kişilik zekilerin olduğu sınıflar var.
Yazın dershane vardı fakat gitmedim.
Okul ile başlayacağım.
Ve TEOG LGS'den daha kolay diyorlar.

Kanka, LGS'den 450 puan yapmak kolay. Ama eşşek ben 2.dönem çalışmaya başladığım için 410'da kaldım ve adrese dayalıdayım. 450 puanın değeri çok azaldı. Bu sene daha çok birinci çıkacağını düşünüyorum, o okul 460 falan olur kanaatindeyim. Disipline bir şekilde hazırlanırsan Türkiye birincsi bile olursun.

Eger anadolu lisesine gitmek istiyorsan dershane yeterli, onun disinda aksamlari 1 saatlik tekrar ile tamamen garantilersin. Fen lisesi istiyorsan kafani kitaptan kaldirmayacaksin. Calismaya hala baslamadiysan cok gec kaldin.
Sakın ümitsizliğe kapılma. Ben yazın hiç çalışmadım okul dönemi kafamı kitaptan kaldırmadım günde 400-500 soru çözdüm. Kaliteli yayınevlerini çöz. Hiçbir şey için geç değil. Ben bu sene girdim 0.34

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı