LGS'ye son 6 ay

Selamlar sevgili Technopat üyeleri, LGS'ye yaklaşık 6 ay gibi bir süre kaldı ve bende çalışmaya karar verdim, tek sorun 3 ayı çöpe atmış olmam. Gerçekten çok heyecanlanıyorum. Öyle ki geceleri uyuyamıyorum bile çok az sürem kalmış gibi düşünüyorum, 450 puan hedefliyorum sizce başarabilir miyim?

Düzenli test çöz, konu konu denemeler var onları al. Bana sormak istediğin sorular varsa da sorabilirsin 2 sene önce LGS'ye girdim 477 puanla 0.35e girmiştim.

Düzenli test çöz, konu konu denemeler var onları al. Bana sormak istediğin sorular varsa da sorabilirsin 2 sene önce LGS'ye girdim 477 puanla 0.35e girmiştim.

Bazı arkadaşlarım 10 saat çalışmayı hedefliyorlarmış, YouTube'da LGS birincilerinin videolarına baktığımda günde 1000-2000 soru arasında çözdüklerini. Söylüyorlar fakat ben beşinci saatte patlıyorum, uykum geliyor nasıl 10 saate çıkabilirim?

Bazı arkadaşlarım 10 saat çalışmayı hedefliyorlarmış, YouTube'da LGS birincilerinin videolarına baktığımda günde 1000-2000 soru arasında çözdüklerini. Söylüyorlar fakat ben beşinci saatte patlıyorum, uykum geliyor nasıl 10 saate çıkabilirim?

10 saat çalışmak mı? Gerçekten komik. Okuldan 16'da çıktığınızı varsayıyorum, gece 2'de mi yatacaksınız hiç aralıksız ders çalışarak? Kitap okumak, düzenli uyku emin olun çok daha önemli. Şahsen ben 6 7 saat arası çalışıyordum. LGS sorularını daha doğrusu yeni nesil soruları tanıyorum o kadar uzun sorularla günde 1500 2000 soru imkansızdır. Teog döneminde bile çok zor olmuştur, hele hele LGS döneminde imkansızdır.
En önemli olan unsurlardan biri de dikkatinizi dağıtacak şeylerden uzak durmanızdır. Forumdan uzaklaşın, sosyal medya uygulamalarını silin, oyunları bırakın. Hiçbir şeyin derse olan odağınızı dağıtmaması gerek. Başka sorularınız varsa lütfen sorun.

1000 2000 soru çözmek imkansız nerelerinden.uydurmuslar

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı