LGUHD650V - TRT 4K sinyal yok hatası

TarumarEdici

Hectopat
Arkadaşlar, selamlar. Benim LGUH650V 4K bir televizyonum var. Öncesinde yani televizyon ilk kurulduğunda TRT 4K'yı çok rahatlıkla izleyebiliyordum. Sonrasında bir ara kanal silindi. Kendisi otomatik geri yükler diye pek olayın üstüne düşmedim. En sonunda gelmeyince kendim el attım. Önceden çok rahatlıkla izleyebildiğim kanal şu anda sinyal yok veya desteklenmeyen hizmet yazıp duruyor. Arada açılıyor birkaç saniye, kanalda sıkıntı olmuyor ama sonrasında yine sinyal yok veya desteklenmeyen hizmet yazıyor. Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir makale buldum, şunu söyler ;

You may need to turn on deep color HDMI in the settings menu. Settings - > General - > HDMI ULTRA HD Deep colour and then turn on for all inputs.
Birde başka 4K kanalda görüntü alabiliyor, ama TRT de alamıyorsanız uydu taramanızı yeniden yapmanızı öneririm.

Bir makale buldum, şunu söyler ;

You may need to turn on deep color HDMI in the settings menu. Settings - > General - > HDMI ULTRA HD Deep colour and then turn on for all inputs.
Birde başka 4K kanalda görüntü alabiliyor, ama TRT de alamıyorsanız uydu taramanızı yeniden yapmanızı öneririm.
Dedikleriniz HDMI için fakat yine de yaptım,olmadı. Şu anda görüntü geliyor fakat bozuk durumda. Sinyal az geliyor sanırım. Ne yapmalıyım? Diğer kanallarda sıkıntı yok.

Alıcınız entegre ise evet HDMI ayarı yapmanıza gerek yok, 4K sıkıştırma için LG'nin kendine has bir çözümü var, o yüzden UHD görüntülerde bu ayarı koymuş. Bir çok 4K problemi yaşayan kullanıcı bu yöntem ile çözmüş harici cihazlarında. Bence TV'nizde fabrika ayarlarına dönüp default ayarlar ile yeniden kanal taraması yapın.

Alıcınız entegre ise evet HDMI ayarı yapmanıza gerek yok, 4K sıkıştırma için LG'nin kendine has bir çözümü var, o yüzden UHD görüntülerde bu ayarı koymuş. Bir çok 4K problemi yaşayan kullanıcı bu yöntem ile çözmüş harici cihazlarında. Bence TV'nizde fabrika ayarlarına dönüp default ayarlar ile yeniden kanal taraması yapın.
Tarama bitti. Durum yine aynı. Görüntü arada gelip geri gidiyor. Acaba alıcımla alakalı bir sorun olabilir mi? Çünkü sadece TRT 4K'da çekmemesinin bana göre başka bir açıklaması olamaz.
Hocam teşekkürler ama dediklerinizi yaptıktan sonra 4 tane kanal daha sinyal yok diyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı