Lian Li Galahad 360 1200 TL!

Çok güzel fiyat keşke beyazı olsaydı.

Bende aldım, dün kurulumunu yaptım. Corsair H100i GTX, fanlar Jet-Flo 120 ve Noctua NT-H1 macun vardı. 6700K stok hızda (4.2 ghz) aida stres testinde ( bu test benim işlemciyi acayip zorluyor nedense) 67 dereceydi. Galahad 360 kendi macunu ile 60 derece. Bu değerleri Fanlar PWM modunda aldım. Fanları maksimum devire de aldım hava sesi dışında bir ses yok. İncelemelerde maksimumda sesli demişler ama Jet-Flo ve Corsair SP 120 yi hiç dinlememişler herhalde gayet iyi ses durumu. Bende pompa girişi yok o sebeple fan girişine bağladım 3200 devir civarı pompa ben ses duymadım denemek için pompa devrini düşürüp tekrar 3200 e alınca bir ses yapıyor sonra kesiliyor, sanırım balans sesi. Ama ilginçtir Galahad 360, 240 mm olan H100i GTX’ten çok daha hafif. Pompa ışıklandırması daha iyi olabilirdi. İncelemeler bakınca (lcd ekran hariç olanlar) pompa ışıklandırması en iyi olan Silverstone PF serisiydi hatta Silverstone almaya karar vermiştim 1248 TL’ye ama Galahad bu fiyata gelince almamak olmazdı.
Ben de aldım. Aciliyeti yoktu ama dolar havadan nem kapıyor malum, bir de savaş mavaş çıkar sonra vitrinden izleriz diye aldım. 😁
Bende H100iGTX vardı bende, bende RGB kervanına katılayım dedim. benimde aciliyetim yoktu ama dediğiniz gibi bu ürünlerde alınamaz fiyatlara gelmeden alayım diye acele ettim :)
Bu arada bir hatırlatma, soğutucu yüzey koruma bandını sökmeyi unutmayın benim gibi 😄 . Stres testinde 100 derece oldu kafayı yedim pompa mı çalışmıyor sistemde devri göstermesine rağmen, pompayı başka yere taktım içinde su mu yok az mı dedim vs vs. sonradan aklıma geldi koruma bandını sökmemişim, üstelik montajı yaparken aklımda olmasına rağmen.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı