Lian Li SL 120 INF fanların RPM ayarı nasıl yapılmalı?

OguzHaNn5252

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, Lian Li dynamic Razer Edition kasa aldim ve 10 adet Lian Li SL120 inf fan takili bu fanlarin RPM ayarini nasıl yapmam gerekiyor? İslemcim 15 13600K'F ID-Cooling 224XT kullanıyorum asagida gorselde göstereceğim kule tipinin sogutucusu CPU fan girisine bagli diger fanlari ise Lian Li'nin uygulamasından kontrol ediyorum CPU'ya alinca 65 dereceli goruyor islemci ve cok ugultulu oluyor ayarini bilen veya bir fikir veren olur mu?

IMG_20230327_211503.jpg

IMG_20230325_193502.jpg

İşlemci derecesine göre kendiniz ayarlayın sessizlik istiyorsanız. Alttaki benim kullandığım corsair fanlara özel ayarım. boşta 500-600 rpm aralığında sessiz bir şekilde çalışıyor yük altında ise auto moddan daha sessiz. Kendiniz bu ayarlarla oynarak bir süre sonra tam istediğiniz noktaya getirirsiniz.

Adsız.jpg

İşlemci derecesine göre kendiniz ayarlayın sessizlik istiyorsanız. Alttaki benim kullandığım Corsair fanlara özel ayarım. Boşta 500-600 RPM aralığında sessiz bir şekilde çalışıyor yük altında ise Auto moddan daha sessiz. Kendiniz bu ayarlarla oynarak bir süre sonra tam istediğiniz noktaya getirirsiniz.

Eki Görüntüle 1717203

Kule tipindeki otomatik fan ayari diger 9 fani ise boyle yaptığım da islemcinin dercesi 70'lere çıkıyor bazen gecebiliyor biliyorum sivi sogutma gerekli bu islemciye ama şu an idare etmem gerekiyor bu kasadan once Cooler Master TD500 mesh panelli vardi 63 65 arasiydi derece.

Kule tipindeki otomatik fan ayari diger 9 fani ise boyle yaptığım da islemcinin dercesi 70'lere çıkıyor bazen gecebiliyor biliyorum sivi sogutma gerekli bu islemciye ama şu an idare etmem gerekiyor bu kasadan once Cooler Master TD500 mesh panelli vardi 63 65 arasiydi derece.

Evet sıvı soğutma daha iyi olur ancak bu 70 dereceleri hangi durumda alıyorsunuz.

Oyunda ornegin Metro Exodus Extreme ayarlarda 2K çözünürlükte.
70 Derece çok anormal değil kule tipi için. 13600k'yı test etmedim ama. 13700k aşırı ısınan bir işlemci. 13600k'da soğuk çalışan bir işlemci değildir diye tahmin ediyorum.

Kasanızın yanındaki 3 fan, gördüğüm kadarıyla egzoz görevi görüyor onları intake yapıp birde egzoz fanı eklerseniz arka kısma eminim ki sıcaklıklarda fark olacaktır.

70 derece çok anormal değil kule tipi için. 13600K'yı test etmedim ama. 13700k aşırı ısınan bir işlemci. 13600K'da soğuk çalışan bir işlemci değildir diye tahmin ediyorum.

Kasanızın yanındaki 3 fan, gördüğüm kadarıyla egzoz görevi görüyor onları intake yapıp bir de egzoz fanı eklerseniz arka kısma eminim ki sıcaklıklarda fark olacaktır.

Alttaki fanlar iceri üflüyor usteki ve yandaki egzoz gorevinde bir de gorsel ekleyeceğim burada hangisini seçmeme gerek ASUS Armoury createbde otomatik ayarlama yaptimnkule tipi fanı yavas donmeye başladı programı kaldirdim gorselde hangisini.

IMG_20230327_220810.jpg

Secim.

Alttaki fanlar iceri üflüyor usteki ve yandaki egzoz gorevinde bir de gorsel ekleyeceğim burada hangisini seçmeme gerek ASUS Armoury createbde otomatik ayarlama yaptimnkule tipi fanı yavas donmeye başladı programı kaldirdim gorselde hangisini.

Eki Görüntüle 1717241

Secim.
Pwm mode ile sıcaklığa göre grafiği ayarlarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı