Libya Tezkeresi 18 Ay Uzatıldı

Dosya Ekleri

• IMG_20220622_214336.jpg
    IMG_20220622_214336.jpg
    23,2 KB · Görüntüleme: 20

Muhalefetin Libya politikası nedir bir açıklar mısınız madem çok biliyorsunuz?

Kazara 2023'te seçimleri CHP kazandı diyelim Libya'da ne yapacaz mesela! Libya'dan askerlerimizi çekince Doğu Akdenizde ki haklarımızı kaybedersek ne olacak bunun hesabını kim verecek?

Zamanında yapılan masa başı ufak hatalar yüzünden bak 100 yıldır neredeyse Ege denizin de sadece yüzecek kadar alan bırakıyorlar bize. Taş atsan iki Yunan'ın kafası yarılacak yerde adaları var.

Bu haritayı sana dayatan Yunan ile oturur anlaşır artık muhalefet! Libya'dan askerleri çekip.

1655996596244.png

Yunan Musur ile anlaşıp Libya ile bizim bağlantımızı koparıp istediği harita bu bak!

1655996717474.png

Bizim iddiamız ve uğruna cal alıp verdiğimiz mavi vatan sınırları da şu şekilde...

1655996835514.png

Aferin...
Emperyalizmin uşağı olduğunuzu güzel gözönüne sermişsiniz.
Böyle devam edin. Ama bunlar yetmez, kendiniz gidin asker olarak.

Arkadaşım şu tatlu su muhalifliğini veya kantin solculuğunu bırak artık.

Ben askerliğimi yaptım gerekirse gene gider yaparım. Ama bu tarz ülke çıkarı olaylara bile sırf muhalif olmak için muhalif olmanız yok mu!

İki tane cümle kurmuyorsun hep aynı ezber cümleleri yazıyon. Sonra muhalefetin oyları neden artmıyor diyorlar. İşte bu tarz hareketlerinden dolayı.

Yalan yanlış algı haberlerini paylaşıyorsun.
Sizin gibi troller yer bunları.
Ne adaların demografik yapısından haberin var, ne haktan ne hukuktan, ne insanlıktan, ne vicdandan...
Seni daha önce görmezden geldim. Ama ne saçma şey ki sen beni görüyorsun.

AKP, hiçbir dış politik hamlede başarılı olamadı. Her şey kendi çıkarları için. Seni, beni düşünen yok.
Buraya bin tane tarihi hata sayılır. Sırf kendi sözlerini yedikleri olayları hatırlasan yeter.
Askerlik yaptım diyerek kaçmak yok, çok istiyorsan sen git, varsa kardeşini, çoğuğunu gönder de görelim. AKP'li, MHP'li asker kaçağı çürükler, bedelli troller gitsin.
Ne haliniz varsa görün.

İnşallah o Libya'ya sadece 6 ay eğitim görmüş asker gitmiyordur. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir sözü var: "Şehit haberi vermekten daha kötü bir şey varsa o da şehit haberi duymaya alıştırılmış bir toplumdur."

Yalan yanlış algı haberlerini paylaşıyorsun.
Sizin gibi troller yer bunları.
Ne adaların demografik yapısından haberin var, ne haktan ne hukuktan, ne insanlıktan, ne vicdandan...
Seni daha önce görmezden geldim. Ama ne saçma şey ki sen beni görüyorsun.

AKP, hiçbir dış politik hamlede başarılı olamadı. Her şey kendi çıkarları için. Seni, beni düşünen yok.
Buraya bin tane tarihi hata sayılır. Sırf kendi sözlerini yedikleri olayları hatırlasan yeter.
Askerlik yaptım diyerek kaçmak yok, çok istiyorsan sen git, varsa kardeşini, çoğuğunu gönder de görelim. AKP'li, MHP'li asker kaçağı çürükler, bedelli troller gitsin.
Ne haliniz varsa görün.

Yalan yanlış veya algı haber varsa doğrusu söyle bilelim anlat dinleyelim?

Libya tezkeresinin doğru olduğunu sende adın gibi biliyon ama işte bu körlemesine muhaliflik yok mu işte gözünüzü kör etmiş.

Bana söyler misin CHP'nin Libya politikası ne olacak kazara iktidar olursa? İYİ parti ve diğer irili ufaklu bütün partiler evet derken Libyadan mı çekilecez?

Veya terör ile mücadele amaçlı Kuzey Irak ve Suriye tezkerelerine bile hayır oy veren CHP'nin amacı nedir? Bunlara cevap vermeyip hep laf çeviriyon.

Bunlara cevap vermek zül geliyor.
Yani meraklı bir çocuk olsa, anlatırım ama troller anlamıyor. Papağanlıktan başka bir şey gelmiyor ellerinden. Bizi de aynı şeylere cevap yazmaya mecbur bırakacağını sanıyorlar.

Muhalefet dış politikada ne yapar, gelince görür değerlendiririz. Hem kendi tüzüklerinde hem de güncel 6'li masa görüşmelerinde muhalefetin görüşleri belli.
Ben böyle basit siyasetle etkilenecek değilim. Bu görüşler için benden oy çıkmaz. Kapitalizm'in içinde sağdan sola uşaklık edenler benden değildir.

Al hayatı, kapitalizm'i, sınıfları, devleti, savaşı, siyaseti, dini anlamak istiyorsan sana gayet sade bir dille yazılmış bir kaynak:

Gözün yerse oku.

@ÖzkanK

Gerçekten bir fikri olmayan, YouTube üzerinden izlediği yarım yamalak bilgiler ile kendilerine tüm dünyada iflas etmiş ideolojileri savunan kara cahil insanlarla tartışarak vaktini öldürme.

Bunlarla tartıştığın süreç verimli olmaz. Çünkü ortaya bir fikir veya antitez koyamazlar. Ortaya bir tez koyarsın, bu kara cahiller derler ki "ama akepe şunu yaptı". Ulan bana ne akp'den?

Yanlışı bir başka yanlışı bahane göstererek açıklamaya çalışan insanlar midemi bulandırıyor. Akp'nin Akdeniz politikası yanlış dese anlardım. Ki ben de öyle düşünüyorum. Ama "Akdeniz politikası karşılığı olmayan bir şey" denirse direkt konuşmayı sonlandırırım.
Naçizane tavsiyemdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı