Libya Tezkeresi 18 Ay Uzatıldı

@ÖzkanK

Gerçekten bir fikri olmayan, YouTube üzerinden izlediği yarım yamalak bilgiler ile kendilerine tüm dünyada iflas etmiş ideolojileri savunan kara cahil insanlarla tartışarak vaktini öldürme.

Bunlarla tartıştığın süreç verimli olmaz. Çünkü ortaya bir fikir veya antitez koyamazlar. Ortaya bir tez koyarsın, bu kara cahiller derler ki "ama akepe şunu yaptı". Ulan bana ne akp'den?

Yanlışı bir başka yanlışı bahane göstererek açıklamaya çalışan insanlar midemi bulandırıyor. Akp'nin Akdeniz politikası yanlış dese anlardım. Ki ben de öyle düşünüyorum. Ama "Akdeniz politikası karşılığı olmayan bir şey" denirse direkt konuşmayı sonlandırırım.
Naçizane tavsiyemdir.
Burada gördüğün birkaç mesajla erken kişilik tespiti yapıyorsun. En iyi psikolog bile bu kadar hızlı tespit yapamaz.
Harikasın, aferin...

Ha orta yaşta, epey geri kafalıyım belki. YouTube şöyle dursun, internetle haşır neşir oluşum 30 yaş civarındaydı.
80'lerde 90'larda birinci el kaynaklardan felsefe, ideoloji kitapları, dergiler okudum. Şimdi de devam etmeye çalışıyorum.
Bu memleketteki vasat siyaset yeterince sıkıcı iken bir de yalanlarla yapılan algılar hiç çekilmez oluyor.

Mavi Vatan'mış, can alıp veriyorlarmış falan... Hepsi yalan dolan, trollükten başka şey değil bunlar. Kim yiyor bunları, senin yediğini sanmıyorum?..

İflas eden ideolojiler vardır elbette ama asıl sorun insan aklı iflas ettiriliyor. İnsan türüne yabancılaştığın, kendine yabancılaştığın, özgürlüklerinin tırpanlandığı, seni truva atı olarak kullanmak isteyen, hayatının her alanını zehir eden vasat bir siyasetin dayattığı hayatı yaşamaya çalışıp iktidar borazanlığı yapacak değilsin herhalde.
Celladına aşık AKP trolleri, ağalarından aldıkları ezberleri yaymak için mesaj başı en az 300 500 TL parayla algı oluştururken burada belki safça onların algılarına kapılanlardan olmadığını düşünmek istiyorum.

İyi sosyaller.

Burada gördüğün birkaç mesajla erken kişilik tespiti yapıyorsun. En iyi psikolog bile bu kadar hızlı tespit yapamaz.
Harikasın, aferin...

Ha orta yaşta, epey geri kafalıyım belki. YouTube şöyle dursun, internetle haşır neşir oluşum 30 yaş civarındaydı.
80'lerde 90'larda birinci el kaynaklardan felsefe, ideoloji kitapları, dergiler okudum. Şimdi de devam etmeye çalışıyorum.
Bu memleketteki vasat siyaset yeterince sıkıcı iken bir de yalanlarla yapılan algılar hiç çekilmez oluyor.

Mavi Vatan'mış, can alıp veriyorlarmış falan... Hepsi yalan dolan, trollükten başka şey değil bunlar. Kim yiyor bunları, senin yediğini sanmıyorum?..

İflas eden ideolojiler vardır elbette ama asıl sorun insan aklı iflas ettiriliyor. İnsan türüne yabancılaştığın, kendine yabancılaştığın, özgürlüklerinin tırpanlandığı, seni truva atı olarak kullanmak isteyen, hayatının her alanını zehir eden vasat bir siyasetin dayattığı hayatı yaşamaya çalışıp iktidar borazanlığı yapacak değilsin herhalde.
Celladına aşık AKP trolleri, ağalarından aldıkları ezberleri yaymak için mesaj başı en az 300 500 TL parayla algı oluştururken burada belki safça onların algılarına kapılanlardan olmadığını düşünmek istiyorum.

İyi sosyaller.

80'lerde ve 90'larda dediğin gibi yaşamış isen Komünizm ve Anarşizm fikirlerinin nasıl insan doğasına aykırı olduğunu görmüşsündür diye tahmin ediyorum. Teori çok şeydir ama her şey değildir. Hepsi Çin'de, Rusya'da, Doğu Avrupa'da ve Amerika'da çeşitli ülkelerde çöktü gitti.
Ortaya attığın ideolojik fikir kağıt üstünde çok doğru gözükebilir ama biyoloji okuyan birisi bunun realiteden ziyade ancak bir ütopya olduğunu bilir. Komünist ve anarşistlerin kafasında ideoloji aynı teist dinlerdeki gibi bir öte dünya modelidir. Küre üzerinde asla olmayacak bir hayal ürünüdür. Objektif olarak komünizmin hedefini okusan, en kapitalist adam bile itiraz etmez sana. Ama sorun şu ki, bu hedef ancak ve ancak teist dinlerin anlatısı gibi öteki dünyada olabilecek bir üründür. İnsan doğası bu dünyada buna aykırıdır. Pratikte gördü tüm dünya..

Ben vatan millet sakarya gibi kavram üzerinden bir şey ortaya attığımı hatırlamıyorum. Hatta Akp'nin politikalarını da yanlış bulduğumu belirtmeme rağmen oradan dem vurmaya devam ediyorsun. Ben senin muhalefetine değil Akdeniz politikasına asılsız ve gerçek olmayan bir durum demenin spekülatif bir çıkışma olduğuna işaret ettim.
Akdeniz'in bir gaz havzası oluşu ve günümüzdeki enerji problemlerine 30 sene kadar çözüm üreteceği ortada iken bunu göz ardı etmek tam anlamıyla art niyettir.
Bunu yapış şekli akp'nin tamamen yanlış olabilir ama ortada bir gerçek olduğunu değiştirmez.

Senin hayalindeki bir rejim de gelse, keza rejimsiz bir dünya düzeni de olsa(ki bu bir ütopya) o Akdeniz kaynakları için toplumlar savaş verecektir. Bu kadar basit bir konuyu saptırmanın bu anlattığın şeyler ile alakası dahi yok.

2007 yılından beri akp'ye muhalif olan birisine de troll yaftası yapıştırmak çok komik.
Evet ben Liberal görüşte birisiyim, evet mantalite olarak seninle tamamen zıt ideolojilere sahibiz ama şunu söylemek isterim ki; mevcut rejimin hataları realiteyi değiştirmez.

Şu anarşizm komünizm konusunu ayrı bir başlıkta tartışabiliriz.

"Akdeniz politikasına asılsız ve gerçek olmayan bir durum demenin spekülatif bir çıkışma olduğuna işaret ettim.
Akdeniz'in bir gaz havzası oluşu ve günümüzdeki enerji problemlerine 30 sene kadar çözüm üreteceği ortada iken bunu göz ardı etmek tam anlamıyla art niyettir.
Bunu yapış şekli akp'nin tamamen yanlış olabilir ama ortada bir gerçek olduğunu değiştirmez."

Buradaki "gerçeklik"ten emin miyiz? Mühendisler Odası, Maden Mühendisleri bu konuda ne diyor?

"Akdeniz Politikası karşılığı olmayan bir şey" ne demek?
İşte o liberal, yani kapitalist dünya düzeninde hiçbir geçerliliği yok demek. Devrede olan birçok devlet, uluslararası örgütler varken, Libya'da meşruiyeti bitmiş geçici bir hükümetle yaptığın anlaşmayı kim takar? O hükümetin değişmesi lazım. 18 aylık geçici bir hükümetti ve süresi doldu. Aralık 2021'de seçim yapmaları lazımdı, yapamadılar. Seçim olur yeniden hükümet olurlar ya da seçimi kaybederler, bir hükmü kalmaz. Herkes bizim gibi 20-30 yıllık kazıkları kabullenmez.
Gayrimeşru duruma düsen hükümet sokakları askerle doldurdu. Türkiye'den asker istiyor. Oysa Ordu'da askeri komiteleri de iki taraflı 5+5 komutandan oluşuyor. Oradaki dengeyi bozmak Türkiye'nin ne haddine?
Türk askeri ne için kullanılacak?

Zamanında Yunanistan'a verilen adaların demografik yapısını incelediniz mi hiç?
O zaman bile hepsinde Yunan nüfusu çok baskındı. Zaten İkinci Dünya Savaşı'na girmeyen Türkiye'ye demografik dezavantaj da varken o adaları vermediler haliyle.
Yani bu trollerin gösterdiği haritaların hiçbir gerçeklik ihtimali yok. Yunan adalarını aşabilmesi mümkün değil.

Mavi Vatan güzellemesi yapıyorlar, can alıp can veriyorlarmış paralı troller. Her biri bedelli veya çürük raporlu korkaklar, garibanın çocuğunu ne kolay ölüme gönderip vatan millet Sakarya edebiyatı yapıyorlar.
Abdulhamid'i hiç toprak kaybetmeyen bir lider gibi gösterip veya gerçekten öyle olduğuna inanan troller nereden bilip de sorgulayacak bu kadar detayı?
Çamur medyadaki çarpıtmalar, sosyal medyadaki trollerin saçma sapan algıları ile pohpohlanan sadece göstermelik, halkı aldatmaya yönelik tüm iç ve dış hamle denemeleri tamamen koftur. Tabi çoğu da AKP'li ve derin devlet artığı ağaların devasa sermaye trafiği ile ilgilidir.

Bu arada sana troll demedim. Öyle olmadığını düsünüyorum dedim zaten.

Son düzenleme:
Şimdi sana çok fena şeyler söylerdim ama forum kurallarına aykırı.
Yahu!
CHP'yi desteklemeyen herkes Akp'li mi?

Yeter ne uzattınız be. Akp yi desteklemeyen herkesin terörist ilan edildiği ülkede benim dediğim çok mu? Adamın yorumundan belli ne olduğu neyi inkar ediyosunuz. Niye bu kadar zorunuza gitti anlamadım. Madem değilsin akpli değilim de geç. Saçma sapan tartışma başlatmaya çalışıyosunuz. Burada ekonomi kötü desem beni CHP'li ilan ederler sizinde sesiniz çıkmazdı iki yüzlüler sizi.

Son düzenleme:
Şu anarşizm komünizm konusunu ayrı bir başlıkta tartışabiliriz.

"Akdeniz politikasına asılsız ve gerçek olmayan bir durum demenin spekülatif bir çıkışma olduğuna işaret ettim.
Bunu yapış şekli Akp'nin tamamen yanlış olabilir ama ortada bir gerçek olduğunu değiştirmez."

Buradaki "gerçeklik"ten emin miyiz? Mühendisler odası, maden mühendisleri bu konuda ne diyor?

"Akdeniz politikası karşılığı olmayan bir şey" ne demek?
İşte o liberal, yani kapitalist dünya düzeninde hiçbir geçerliliği yok demek. Devrede olan birçok devlet, uluslararası örgütler varken, Libya'da meşruiyeti bitmiş geçici bir hükümetle yaptığın anlaşmayı kim takar? O hükümetin değişmesi lazım. 18 aylık geçici bir hükümetti ve süresi doldu. Aralık 2021'de seçim yapmaları lazımdı, yapamadılar. Seçim olur yeniden hükümet olurlar ya da seçimi kaybederler, bir hükmü kalmaz. Herkes bizim gibi 20-30 yıllık kazıkları kabullenmez.
Gayrimeşru duruma düsen hükümet sokakları askerle doldurdu. Türkiye'den asker istiyor. Oysa Ordu'da askeri komiteleri de iki taraflı 5+5 komutandan oluşuyor. Oradaki dengeyi bozmak Türkiye'nin ne haddine?
Türk askeri ne için kullanılacak?

Zamanında Yunanistan'a verilen adaların demografik yapısını incelediniz mi hiç?
O zaman bile hepsinde Yunan nüfusu çok baskındı. Zaten ikinci dünya savaşı'na girmeyen Türkiye'ye demografik dezavantaj da varken o adaları vermediler haliyle.
Yani bu trollerin gösterdiği haritaların hiçbir gerçeklik ihtimali yok. Yunan adalarını aşabilmesi mümkün değil.

Mavi vatan güzellemesi yapıyorlar, can alıp can veriyorlarmış paralı troller. Her biri bedelli veya çürük raporlu korkaklar, garibanın çocuğunu ne kolay ölüme gönderip vatan millet Sakarya edebiyatı yapıyorlar.
Abdulhamid'i hiç toprak kaybetmeyen bir lider gibi gösterip veya gerçekten öyle olduğuna inanan troller nereden bilip de sorgulayacak bu kadar detayı?
Çamur medyadaki çarpıtmalar, sosyal medyadaki trollerin saçma sapan algıları ile pohpohlanan sadece göstermelik, halkı aldatmaya yönelik tüm iç ve dış hamle denemeleri tamamen koftur. Tabii çoğu da Akp'li ve derin devlet artığı ağaların devasa sermaye trafiği ile ilgilidir.

Bu arada sana troll demedim. Öyle olmadığını düsünüyorum dedim zaten.

Ne yani Akdeniz'de doğal gaz çıkarmamıza karşı mısın?

Ne yani Akdeniz'de doğal gaz çıkarmamıza karşı mısın?
Kim neye karşı çıkıyor? Buraya kadar bir şey anlayamamışız sanırım.

Taa Menderes'ten beri sağcı iktidarlar her dönem devasa boyutta petrol/gaz vs buluyor(!).
Şimdiye kadar onlarca kez dünyanın en büyük petrol/gaz devi olduk(!).
Bütün dünya petrolü, gazı bizden alıyor(!).

Ülkenin petrol konusunda en yetkin maden mühendislerini işe sokmuyorlar. Bir rezerv nasıl tespit edilir, miktarı nasıl hesaplanır, hangi çalışmalar yapılır? Bu konuyu maden mühendisleri ile birlikte yürütmek lazım. Ama özellikle Mühendisler Odası yani konunun uzmanları uzak tutuluyor.

Bu arada Doğu Akdeniz'de gazı bulan İsrail olsa da, bizim iktidar İsrail'in gazına gelip komşularla olmadık krizler çıkarmaya çalışsa da ve bu iş eninde sonunda İsrail'in kazancına dönüşecek olsa da ve AKP kodamanlarının bu işten sadece kendilerinin nemalanmasını umduklarını iyi bilsem de memlekete azıcık bir faydası olur diye umabiliriz belki.
Bu düşük bir ihtimal ama hadi bize de bir şeyler düşecek olursa akılla, bilimle, konunun uzmanı mühendislerle çalışma yapsa ve bölgede tüm ülkelerle barış içinde bu işleri becerebilse hepimiz nerede ne kadar gaz varmış bir görsek.

Kendi kıta sahanlığımızda ne var, ne kadar var, daha bunu açıklayamayanlar Doğu ve Orta Akdeniz'e, Ege'ye, Karadeniz'e hakim olacaklarmış da Mavi Vatan yapacakmış. Hem de memlekette ne var ne yok satanlar...
Ne diyeyim, troller ne çabuk kandırıyor bu halkı yav!

Son düzenleme:
@mrht1234 , @ÖzkanK ,

Ben biraz önce yaptım, size de tavsiye ederim. Forumda hiç kimse, 50 yaşındaki birinin garip fikirlerini dinlemek zorunda değil sonuçta.

Başlıksız-1.jpg

@mrht1234 , @ÖzkanK ,

Ben biraz önce yaptım, size de tavsiye ederim. Forumda hiç kimse, 50 yaşındaki birinin garip fikirlerini dinlemek zorunda değil sonuçta.

Eki Görüntüle 1429896
Aferin. Çok sevindim.
Keşke işe yarasa...
Bak sen gözardı ediyorsun ama ben mesajını görüyorum sonuçta.
Ben de yaptım ama yaptığım kişiler de benim mesajlarımı görüyor malesef.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı