Life Q10 vs SoundSurge 85

Kesin bir şey demek pek söz konuşu değil. Ama ülkemizin şartlarına bakıcak olursak, genelde her ürün yükseliyor. O yüzden alıp geçmek daha mantıklı.
Bildiğim kadarı ile kkutu içeriğinde koruma kilifi cikmiyormuş sizin kullandiğiniz yada onerecebileceginiz bir tanesi var mı ?
Kesin bir şey demek pek söz konuşu değil. Ama ülkemizin şartlarına bakıcak olursak, genelde her ürün yükseliyor. O yüzden alıp geçmek daha mantıklı.

Hayır olmuyor ağırlığını bir süre sonra hissetmiyorum bile, evet 1 saat kullanım süresi az çok doğru sayılır ama eğer Full ses ve bass bosted açık ise 1 saat olmuyor.
Bildigim kadari ile icinden seyehat cantasi cikmiyormus sizin kullandiginiz veya onerdiginiz bir kilif varmıdır acaba ?

Son düzenleme:
Bildiğim kadarı ile kkutu içeriğinde koruma kilifi cikmiyormuş sizin kullandiğiniz ya da onerecebileceginiz bir tanesi var mı?

Bildigim kadari ile icinden seyahat cantasi cikmiyormus sizin kullandiginiz veya onerdiginiz bir kilif var mıdır acaba?

Hayır, seyahat çantası çıkmadı bana, hiç kılıf almadım o yüzden bilmiyorum.

6 aydır Soundsurge 85 kullanıyorum. Alırken ben de bu 2 kulaklık arasında kalmıştım.
Kulaklık konfor açısından güzel, lakin bir buçuk 2 saati geçince terleme yapıyor.
Şarj süresi başarılı, hiç sıkıntı çekmedim.
Gürültü engelleme (ANC) özelliği mevcut fakat mükemmel bir şey beklemeyin. Sesi büyük çoğunluğunu kesiyor, fakat yanınızda biri konuşurken onu duyabiliyorsunuz. Aslında bu daha çok ne istediğinize bağlı. Kimine göre gürültü engellemesi iyi, kimine göre kötü. Ben beğendim.
Bas-orta-tiz anlamında mükemmel değil, daha iyi kulaklıklar var diyeyim. Lakin çok fazla bas seven bir kulaklık istiyorsanız iyi değil.(ANC modunu açtığınızda basslar hissedilebilir bir düzeyle artıyor, ses seviyesi de aynı şekilde).
Ses gecikmesi çok fazla yok, ama rekabetçi oyun için alacaksanız almayın.
Sorunuz varsa cevaplayabilirim.

6 aydır Soundsurge 85 kullanıyorum. Alırken ben de bu 2 kulaklık arasında kalmıştım.
Kulaklık konfor açısından güzel, lakin bir buçuk 2 saati geçince terleme yapıyor.
Gürültü engelleme (ANC) özelliği mevcut fakat mükemmel bir şey beklemeyin. Sesi büyük çoğunluğunu kesiyor, fakat yanınızda biri konuşurken onu duyabiliyorsunuz. Aslında bu daha çok ne istediğinize bağlı. Kimine göre gürültü engellemesi iyi, kimine göre kötü. Ben beğendim.
Bas-orta-tiz anlamında mükemmel değil, daha iyi kulaklıklar var diyeyim. Lakin çok fazla bas seven bir kulaklık istiyorsanız iyi değil.(ANC modunu açtığınızda basslar hissedilebilir bir düzeyle artıyor, ses seviyesi de aynı şekilde).
Kullanan arkadaşın yorumlarına göre açıklayım

Terleme Q10'da da oluyor
Şarjı baya fazla gidiyor ve hemen şarj oluyor
Pasif gürültü engelleyici eğer müzik açıksa baya baya başarılı
basslar ve diğerleri gayet iyi eğer bass modunu açarsanız bass önlerine geçer
Valorant oynuyorum hiç gecikme olduğunu hissetmedim.

Life Q10 kesinlikle ağır bir kulaklık. Ben saatlerce müzik dinleyen bir insanım ve uzun zaman sonra kafanızda ağırlıktan izi çıkıyor. Kafatasımın tam üstünde şekli çıktı. Saçtan bahsetmiyorum evet kafatasımda. Ama onun dışında ses kalitesi, seviyesi kesinlikle tatmin edici. Şarjı bitmiyor neredeyse (ağırlığın sebebi bu). Arasındaki önemli fark biri bass(Q10) diğeri tiz(S85) olarak daha iyi sanırım. Bir de Soundsurge 85 dışarıya Q10 a kıyasla daha çok ses kaçırıyor. Bu kriterlere göre tercihinizi yapabilirsiniz. Dediğim gibi ben de Q10 var ama anneme hafifliği nedeniyle Soundsurge 85 almayı düşünüyorum.

Hayır soracağım soru yok istediğim tüm bilgiyi vermişsiniz. Rekabetçi oyun icin almayacagım başka kablolu bir kulaklığım var oyun için
Life Q10 kesinlikle ağır bir kulaklık. Ben saatlerce müzik dinleyen bir insanım ve uzun zaman sonra kafanızda ağırlıktan izi çıkıyor. Kafatasımın tam üstünde şekli çıktı. Saçtan bahsetmiyorum evet kafatasımda. Ama onun dışında ses kalitesi, seviyesi kesinlikle tatmin edici. Şarjı bitmiyor neredeyse (ağırlığın sebebi bu). Arasındaki önemli fark biri bass(Q10) diğeri tiz(S85) olarak daha iyi sanırım. Bir de Soundsurge 85 dışarıya Q10 a kıyasla daha çok ses kaçırıyor. Bu kriterlere göre tercihinizi yapabilirsiniz. Dediğim gibi ben de Q10 var ama anneme hafifliği nedeniyle Soundsurge 85 almayı düşünüyorum.
Benim o kadar uzun bir süre kullanacagimi dusunmuyorum. Sadece serviste kullanacağim yaklasik 1 saat fln. Geçmiş olsun bu arada kafa tasınız icin umarım sorun olmamiştır.
Kullanan arkadaşın yorumlarına göre açıklayım

Terleme Q10'da da oluyor
Şarjı baya fazla gidiyor ve hemen şarj oluyor
Pasif gürültü engelleyici eğer müzik açıksa baya baya başarılı
basslar ve diğerleri gayet iyi eğer bass modunu açarsanız bass önlerine geçer
Valorant oynuyorum hiç gecikme olduğunu hissetmedim.
Sanırım bilgisiyarda sorun oluyormuş mikrofonunda doğrum mu ?
Birde terleme dediğiniz yaklaşık kaç saatlik bir kullanim sonrası oluyor ona gore uyumlu bir sungerde bakmak zorunda kalacagım,sıcak bir şehirdeyim.

Son düzenleme:
Sanırım bilgisiyarda sorun oluyormuş mikrofonunda doğrum mu ?
Birde terleme dediğiniz yaklaşık kaç saatlik bir kullanim sonrası oluyor ona gore uyumlu bir sungerde bakmak zorunda kalacagım,sıcak bir şehirdeyim.
Bende 2 saatde terleme başlıyor bende sıcak bir şehirdeyim ayrıca.

Soundsurge 85 elime ulaştı açıkçası ben beğendim. Q10'da bass sesleri daha iyi diğerinde vokal vs daha berrak geliyor. Tasarım ergonomi için şu an alsam Soundsurge 85 alırım kesinlikle. Çantası vs. bence tasarımı da Q10 dan daha iyi. Kalitesi de gayet iyi ikisi de memnun eder. Q10 alsan ses kalitesini seversin ama yan yana koyunca ve kıyaslayınca ben SoundSurge85 i alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı