Lightbringer yeni Hash yazılımı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
52
Daha önce Hyper, Hyper V2, Yeti gibi Hash yazılımları üretip bunları piyasaya sürmüştük.

Hepsi aşağı yukarı aynı işlemi yapmaktaydı. Ancak hiç verimli çalışmıyorlardı.

Son 1 haftadır fizibilite çalışması içerisindeydim. Nihayet her şey yerine oturdu.

Yazılım 4 sayfadan oluşacak:
  • Motor Sayfası
  • Metin Hash Aracı
  • Dosya Hash Aracı
  • Hash Karşılaştırma
Motor Sayfası;

Bu sayfa bize 2 seçenek sunuyor. İster Metin Hash Aracını, ister Dosya Hash Aracını çalıştırmamızı sağlıyor.

Metin Hash Aracı:

Bu işlevsiz bir araçtı. Bunu mükemmel bir hale getirip yeniden programladık. Bu araç MD2, MD4, MD5, SHA-1, SHA-256, SHA-384, SHA-512 desteklemektedir.

Dosya Hash Aracı:

Bu da işlevsiz bir araçtı. CMD üzerinden çalışan bir yapıydı. Bunu tamamen yeniden programlayıp direkt yazılım üzerinden, yani CMD kullanmadan çalışan yapıya getirdik. Ek olarak dosya okuma işlemini gösteren bir bar ekledik (% olarak). Bu araç MD2, MD4, MD5, SHA-1, SHA-256, SHA-384, SHA-512 desteklemektedir.

Ek olarak Türkçe karakter, boşluk gibi dosya yolu içeren değerler yüzünden oluşan tüm sorunları giderdik.

Hash Karşılaştırıcı:

Bu araç sadece Hash ürettiğiniz dosya veya metin değil, başka bir kaynaktan aldığınız Hash değerlerini karşılaştırmanızı da sağlıyor. Bu araç MD2, MD4, MD5, SHA-1, SHA-256, SHA-384, SHA-512 desteklemektedir.

Yorum yapmaktan çekinmeyin.
@TerabyteForever @Sherlock Usman Aga @405668

Ne kadar yazılımı paylaşma iznim olmasa bile size görselini göstermek istedim :)

unknown-1.png

unknown.png

Son düzenleme:
Öncelikle sizi görmek harika.
Program mükemmel görünüyor, elinize sağlık hocam.
🖤

@Eray T elinize sağlık. Sizin tarzınıza yakışan ve işlevsel olarak işe yarayacak bir uygulama yapmışsınız yine. Başarılar dilerim. :)

Gözcü'den sonra kendimi bayağı bir geliştirdim. Bu yazılım alışılmışın dışında bir yazılım. 7ZIP'e göre %30 oranında daha hızlı hesaplama yapıyor. Tabii sistemden sisteme değişir bu oran.

Eray Türkay'sınız değil mi? İsim değişmiş tanıyamadım :D
Evet.

Boyut yüksek ise dinamik bir şekilde gösteren bar var Dosya Hash Aracı içerisinde.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı