LightShot'tan virüs bulaşır mı?

Agresifrhyme

Decapat
Merhaba. Geçenlerde kardeşim bilgisayara LightShot adlı ekran görüntüsü almaya yarayan bir program yüklemiş fakat yüklerken dikkat etmediği için Yandex'in bütün şeylerini kurmuş. LightShot'tan veya bu yanında kurduğu şeylerden virüs bulaşır mı? Veya bilgisayarda bir sıkıntıya yol açar mı? Yanlış bilmiyorsam bu tip bir ekran gelmiş. (resmi internetten buldum) Yandex görünce aklıma hep virüsler geliyor bu yüzden sizlere danışmak istedim.

resim52.png

efe21

Picopat
Merhaba. Geçenlerde kardeşim bilgisayara LightShot adlı ekran görüntüsü almaya yarayan bir program yüklemiş fakat yüklerken dikkat etmediği için Yandex'in bütün şeylerini kurmuş. LightShot'tan veya bu yanında kurduğu şeylerden virüs bulaşır mı? Veya bilgisayarda bir sıkıntıya yol açar mı? Yanlış bilmiyorsam bu tip bir ekran gelmiş. (resmi internetten buldum)

Eki Görüntüle 1198902
Hayır.

KS
KS
Agresifrhyme

Agresifrhyme

Decapat
Virüs bulaşmaz diye düşünüyorum ben de kullanıyorum. Sadece Yandex'i kurup ana tarayıcı yapmış düzeltilebilir bir durum.

Hocam Yandex'i bilgisayardan sildik fakat virüs falan bulaştırmış mıdır? Ondan korkuyorum. Önceden genelde mediaget gibi programların yanında hep Yandex kurarlardı ve virüs kapardı bilgisayarlar şu anda öyle mi bilmiyorum.

Splintles

Hectopat
Hocam Yandex'i bilgisayardan sildik fakat virüs falan bulaştırmış mıdır? Ondan korkuyorum. Önceden genelde mediaget gibi programların yanında hep Yandex kurarlardı ve virüs kapardı bilgisayarlar şu anda öyle mi bilmiyorum.
Virüs bulaşmamıştır. Ama yine de istiyorsan tarat bilgisayarı gönlün rahat olur.

qelos

Centipat
Makaleler
5
Yer
[email protected]:/tmp$
Hayır olmaz. Lightshot Yandex ile anlaşmış sadece kendi ürünlerinin de kurulumunu dahil etmesi için. İstemiyorsan kurulum esnasında kaldırılabiliyordu. Kardeşin onu kaldırmamış sadece. İstemiyorsan denetim masasından silebilirsin.

Makaleler
1
Yer
Windows11_InsiderPreview_Client_x64tr-tr_22000.iso
Merhaba. Geçenlerde kardeşim bilgisayara LightShot adlı ekran görüntüsü almaya yarayan bir program yüklemiş fakat yüklerken dikkat etmediği için Yandex'in bütün şeylerini kurmuş. LightShot'tan veya bu yanında kurduğu şeylerden virüs bulaşır mı? Veya bilgisayarda bir sıkıntıya yol açar mı? Yanlış bilmiyorsam bu tip bir ekran gelmiş. (resmi internetten buldum) Yandex görünce aklıma hep virüsler geliyor bu yüzden sizlere danışmak istedim.

Eki Görüntüle 1198902
Yüzyıllardır kullanıyorum sorun yok.

Mehmet Taban

Decipat
Makaleler
2
Yer
ETS 2'de Sabit diskine eziyet çektiriyor.
Lighshot güvenilir bir programdır. 2 yıldır ekran görüntüsü için Lighshot kullanıyorum ve hiç bir soruna yol açtığını görmedim. Tabi bu ileride olmayacağı anlamına gelmez ama bence gayet güvenli. Ayrıca Yandex'te virüs yoktur. O sana Yandex kuran ve senin de Yandex'i virüs zannetmene yol açan programlar Virüslü Yandex kuruyorlar. Yandex güvenilir bir tarayıcıdır.

Yukarı