Linux dağıtım önerisi

Taban değil de Independent yani bağımsız dağıtımlara göz atın derim. ALT Linux, RPM ve DEB paketlerini galiba destekliyor. Zengin bir kütüphanesi var. PCLinuxOS, NixOS, Solus, OpenSUSE Leap, Fedora, Clear Linux, FreeBSD, OpenBSD...
Budgie masaüstüne ben de bayılıyorum :).
Budgie zevki en iyi Solus'ta yaşanır.

Ayrıca, @Arsenik Gentoo'da deb2targz aracı ile dönüştürme yapabiliyormuşum. Böyle kurduğum programlarda herhangi bir performans kaybım olmaz değil mi? Ben şahsen olmayacağını düşünüyorum.

Ayrıca, @Arsenik Gentoo'da deb2targz aracı ile dönüştürme yapabiliyormuşum. Böyle kurduğum programlarda herhangi bir performans kaybım olmaz değil mi? Ben şahsen olmayacağını düşünüyorum.
Discord için yapmıştım, problem olmadı. Zaten istediğin program repolarda vardır yüksek ihtimal.

Gentoo kurmak şahsen ben hiç bilmiyorum ve uğraşmadım. Arch'ın 3-4 katı zor diyorlar. Kurması ne kadar zaman alır tahminen?

Geri
Yukarı