Linux dağıtım önerisi

Benim de önerim diğer arkadaşlar gibi Mint ve Manjaro'dan yana olacak. Mint'e tekrar bir şans verin derim. 2 senede bile çok daha uyumlu olmuştur diye düşünüyorum. Yeni Kernel ile daha uyumlu çalışabilir. Ayrıca ne kullanırsanız kullanın GNOME kullanan dağıtımlar sanıyorum ki sizin sistemde kasacaktır. Mümkünse uzak durun.

Bir süre çok fazla distro hopping yaptım. Manjaro masaüstü donanımlarımı tanıma konusda harika iş çıkarttı ve neredeyse 1 senedir onu kullanıyorum. Bazı gizlilik ve güvenlik sebebiyle Qubes OS geçmeyi düşünüyorum ama size kesinlikle Manjaro öneririm. Harika bir dağıtımdır.

Benim de önerim diğer arkadaşlar gibi Mint ve Manjaro'dan yana olacak. Mint'e tekrar bir şans verin derim. 2 senede bile çok daha uyumlu olmuştur diye düşünüyorum. Yeni Kernel ile daha uyumlu çalışabilir. Ayrıca ne kullanırsanız kullanın GNOME kullanan dağıtımlar sanıyorum ki sizin sistemde kasacaktır. Mümkünse uzak durun.
Hocam bugün sizin dediğinizden sonra Mint kurdum USB diskime taktım bilgisayara kurulum yapmadan çalıştırdım. Yine bu masaüstü bilgisayarımda ses gelmedi. Laptopta ses veriyor ama. Manjaro deneyeceğim yarın.

ArcolinuxD kullanıyorum ve öneririm. Linux deneyinimizde var zorlanmazsınız. Her şeyi siz seçiyorsunuz masaüstü ortamından kerneline hatta uygulamasına kadar o yüzden gerekli uygulamaları yüklerseniz kasacağını sanmam ki ben i3 pencere yönetici varken 390 MB civarı RAM harciyor. Ayrıca birden fazla masaüstü ve pencere yöneticisi ortamı kurulabilir. Ayrıca rolling distro. Her güncelleme ile daha da güzelleşiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı