Linux dağıtım önerisi

Leş dağıtımdır. Kullanmamak için bir ton sebep var.
Ayrıca, özelleştirme'yi her distro'da yaparsınız, istediğiniz de, wm veya ne istiyorsanız. Sırf özelleştirme için distro kullanılmaz. Yine de hazır bir şeyler arıyorsanız Arco Linux'a bakın.
Bende katılıyorum buna yukarıda Manjaro öneren arkadaşa ithafen. Ayrıca Manjaro stabil bir dağıtım değildir Technopat'ta kendi makalesinde stabilite tartışmasına kapı aralamıştı. AUR karıştırınca işin içine OS sapıtabiliyor arada. Bu benim ilk gördüğüm detaydı mesela.

En iyi Linux distrolarından birisi Arch'tır. Linux kullanımında tecrübeleşmiş biri Arch ile her anlamda rahat eder. Fedora, Manjaro Ubuntu falan hikaye. Arch Linux performans olarak da daha iyidir. Fedora'da 245 FPS aldığımız oyunda Arch Linux ile 1300'e yakın FPS'ler gördük. Bakmak isteyen olursa, inanmayan olursa rehber linki de var. İsteyene yollarım buradan.

Arch/EndeavourOS/Artix uğraşmaya tahammülünüz varsa bir de Gentoo'yu kesinlikle koymak lazım. Debian da düşünülebilir. Diğer dağıtımları beğenmiyorum genel olarak. Arco/Archcraft gibi diğer alternatif Arch dağıtımları da oldukça güzel. Manjaro'yu özellikle hariç tutmak isterim ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı