Linux dağıtım önerisi

Basit ve Sadelik Webde gezinmek istiyorsan: ElementaryOS

İş veya genel olarak bilgisayarı kullanacaksan: Fedora (KDE öneriririm)

Oyun ve Yayın için kullanacaksan: SteamOS.

Bence memnunsanız, Linux Mint'de kalabilir ve özelleştirmeyi öğrenebilir ve yeni desktop environment (de) lere bakabilirsiniz. Eğer farklı bir şey denemek isterseniz üstte yazıldığı gibi Fedora veya MX Linux deneyebilirsiniz.
Linux mint özelleştirsem de çözemediğim bir sorunu var oyun ile discord u aynı anda kullanamıyorum şöyle oluyor oyunda ses geliyorsa discordda gelmiyor lakin discordda gelmesini istiyorsm oyunda gelmiyor çok araştırdım ama çözemedim

Basit ve Sadelik Webde gezinmek istiyorsan: ElementaryOS

İş veya genel olarak bilgisayarı kullanacaksan: Fedora (KDE öneriririm)

Oyun ve Yayın için kullanacaksan: SteamOS.
SteamOS kullansam diğer dağıtımlar gibi vscode gibi şeylerde çalısabilir miyim

Linux mint özelleştirsem de çözemediğim bir sorunu var oyun ile discord u aynı anda kullanamıyorum şöyle oluyor oyunda ses geliyorsa discordda gelmiyor lakin discordda gelmesini istiyorsm oyunda gelmiyor çok araştırdım ama çözemedim

SteamOS kullansam diğer dağıtımlar gibi vscode gibi şeylerde çalısabilir miyim
Bunu farklı bir linux distrosu veya Windows'ta yaşadınız mı?

İlk defa Linux kullanacaksanız Ubuntu, Mint veya Zorin kullanmanızı öneririm. Arch en performanslısı ancak kendi tecrübelerime dayanarak yeni kullanıcalara uygun olmadığını (rolling olduğu için) söyleyebilirim. Saydığım dağıtımlar yeni başlayanlar için çok uygun bence.

Daha önce böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. Discord'dan ses gelmesini nasıl istiyorsunuz? Diyelim ki o anda oyundan ses geliyor.
Şöyle söyliyeyim sadece konuşma sesleri değil genel olarak discordun tüm sesi gidiyor. oyunu kapattığım zaman düzeliyor ve tekrar oyuna girdiğimde ilk discord açık olduğundn bu sefer oyunun sesi hiç gelmiyor şöyle oluyor oyunun sesi laptop hopörlerinden gelmeye baslıyor ama discordun sesi kulaklıktan oyun içinde sesi kulaklıga çeksemde ses asla gelmiyor discordu kapatmam gerek

İlk defa Linux kullanacaksanız Ubuntu, Mint veya Zorin kullanmanızı öneririm. Arch en performanslısı ancak kendi tecrübelerime dayanarak yeni kullanıcalara uygun olmadığını (rolling olduğu için) söyleyebilirim. Saydığım dağıtımlar yeni başlayanlar için çok uygun bence.
uzun süre mint kullandım biraz da ubuntu

Şöyle söyliyeyim sadece konuşma sesleri değil genel olarak discordun tüm sesi gidiyor. oyunu kapattığım zaman düzeliyor ve tekrar oyuna girdiğimde ilk discord açık olduğundn bu sefer oyunun sesi hiç gelmiyor şöyle oluyor oyunun sesi laptop hopörlerinden gelmeye baslıyor ama discordun sesi kulaklıktan oyun içinde sesi kulaklıga çeksemde ses asla gelmiyor discordu kapatmam gerek

uzun süre mint kullandım biraz da ubuntu
Bunun için yeni konu açın isterseniz, veya farklı bir distro deneyin bakalım gene olacak mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı