Linux dağıtım önerisi

Sith Darth Vader

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Jedi Hunter
Arkadaşlar yeni M.2 SSD aldım Linux kuracağım fazla bilgim yok ama hiçbir şey bilmeyen gibi değilim. Sorunsuz hızlı sıkıntı çıkarmayacak dağıtım önerir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar yeni M.2 SSD aldım Linux kuracağım fazla bilgim yok ama hiçbir şey bilmeyen gibi değilim. Sorunsuz hızlı sıkıntı çıkarmayacak dağıtım önerir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
İlk Mint ile başlayın. Bence sonra Fedora Endeavour OS ve en son da Arch ile yolculuğunuzu bitirin. Arch'tan sonra başka dağıtımlar denemek isterseniz elbette orası size kalmış ama bence Linux'u hızlıca öğrenip kavramak istiyorsanız bu sıra uygun.

Distro değiştirdikçe keşfedin ve her yerini kurcalayın.

İlk Mint ile başlayın. Bence sonra Fedora endeavour OS ve en son da Arch ile yolculuğunuzu bitirin. Arch'tan sonra başka dağıtımlar denemek isterseniz elbette orası size kalmış ama bence Linux'u hızlıca öğrenip kavramak istiyorsanız bu sıra uygun.

Distro değiştirdikçe keşfedin ve her yerini kurcalayın.

Şu an fazla zamanım olmadığı için sabit kalmam gerek bir süre. Mint bir kere bakmıştım iyi ama Fedora merak ediyorum çok mu zor öğrenmesi onunla başlarsam zorluk çeker miyim?

Son düzenleme:
Şu an fazla zamanım olmadığı için sabit kalmam gerek bir süre. Mint bir kere bakmıştım iyi ama Fedora merak ediyorum çok mu zor öğrenmesi onunla başlarsam zorluk çeker miyim?
Fedora ilk başta zor gelecektir tabiki. Fedora'da Reddit gibi platformlar veya yasalın dışında kalan dizi/film sitelerinde ücretsiz dizi izlemek için Codec bile kurmanız gerekiyor. Bence Fedora öyle aman aman kolay bir dağıtım değil. Arch daha kolay kurulumu dışında bana kalırsa.

Fedora kullanacaksanız bence deneyim lazım biraz kesinlikle.

Fedora ilk başta zor gelecektir tabii ki. Fedora'da Reddit gibi platformlar veya yasalın dışında kalan dizi/film sitelerinde ücretsiz dizi izlemek için codec bile kurmanız gerekiyor. Bence Fedora öyle aman aman kolay bir dağıtım değil. Arch daha kolay kurulumu dışında bana kalırsa.

Fedora kullanacaksanız bence deneyim lazım biraz kesinlikle.

Denedim ve bir türlü Wi-Fi adaptörünü görmedi vazgeçicem galiba.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı