Linux dağıtımı önerisi

Cinnamon'da terminale kod yazmadan direk kurulabiliyor o anlamda söyledim fakat Ubuntu'da yok. Cinnamon'da çift tıklayıp rahatça kurabilir.
Gdebi paket kurucu ile tüm debian paketlerini aynı Windows ortamında olduğu gibi kurabilir.

Nasıl kurabilirim Mint'ı.
Nasıl kurabilirim Mint'ı?
Bu arada isterseniz başta Dualboot ile deneyebilirsiniz. Direk geçmenizi önermem, biraz alıştıktan sonra beğenirseniz tamamen geçersiniz.

@bury me deep inside Hocam beğenmezsem geri Windows'a geçerim. 😃
Attığım sayfadan XFCE indirirseniz daha iyi olur. XFCE sistemler çok hafif ve neredeyse her sistemde çalışıyorlar.
Attığım sayfadan XFCE indirirseniz daha iyi olur. XFCE sistemler çok hafif ve neredeyse her sistemde çalışıyorlar.
Ve ek olarak Minecraft oynayacaksanız şu linkten : Minecraft Alternative Downloads Minecraft.deb olanı indirip Minecraft oynayabilirsiniz. (Bu korsan değil, sadece premium ile oynanabilen)

Attığım sayfadan xfce indirirseniz daha iyi olur. Xfce sistemler çok hafif ve neredeyse her sistemde çalışıyorlar.

Hocam şu anda indiriyorum bakalım beğencek miyim? Bir de şeyi soracaktım normal Rufus ile yazdıracağım değil mi? Kalanı da normal Windows gibi sanırsam.

Hocam şu anda indiriyorum bakalım beğencek miyim? Bir de şeyi soracaktım normal Rufus ile yazdıracağım değil mi? Kalanı da normal Windows gibi sanırsam.
Evet, tamamen Windows gibi. Bir sıkıntı yaşarsanız yeni bir konu açın aktif olduğumda yardım ederim.
Eğer tamamen kuracaksanız genellike ''Windows Boot Manager'in yanına kur'' gibi bir ayar seçili olur, altında ise ''Diski sil ve x işletim sistemini yükle'' yazar siz onu seçeceksiniz.

Dual Boot yapcaksanız kurulum esnasında lütfen bir şeylere "next" demeden önce nereye ve nasıl kurduğuna 2-3 kere kontrol edin. Yoksa bir sonraki konunuz "Windows'un üzerine Linux kurdum dosyalarımı nasıl kurtarabilirim?" olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı