Linux dağıtımı önerisi

Oncelikle sunu belirtmek istiyorum ki biliyorum her yerde dağıtım öneriyorsunuz fakat birçok dağıtım denedim ve kendime göre olanı bulamadım. Istediğim özellikler ise şu şekilde;

1- Akıcılık.
2- Düşük RAM kullanımı.
3- Destek olması.

Şu anda Kubuntu kullanıyorum ve akıcılığı gerçekten mükemmel fakat boşta 700 MB kullanması biraz fazla gibi fakat bundan şikayetçi değilim çünkü bundan önce Xubuntu ve Lubuntu kullanıyordum, RAM kullanımları ise 500-600 arasıydı ve Kubuntu hem görsellik açısından hem daha zengin hem de sadece 100 MB fazla kullanıyor. Önerebileceğiniz bir dağıtım var mı yoksa Kubuntu'da mı kalmalıyım? (Manjaro denedim fakat kurulum ekranında kalıyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Araya Fedora da sıkıştırmanız iyi olur, sevinirim. Fedora KDE benim tercihim ama diğer masaüstlerine de bakarsanız daha da güzel olur.
Fedora sanırım RPM kullanıyor (yanlış ise lütfen düzeltin) ve galiba diğer dağtımlara göre uygulama desteği biraz daha az değil mi ? KDE ya da LXQT sürümünü deneyeceğim.

Fedora sanırım RPM kullanıyor (yanlış ise lütfen düzeltin) ve galiba diğer dağtımlara göre uygulama desteği biraz daha az değil mi ? KDE ya da LXQT sürümünü deneyeceğim.
Yaygın kullanılan uygulamaların hepsi var Fedora'da da. Eğer çok çok özel bir şey kullanmayacaksanız sıkıntı yaşamazsınız. Kullandığınız özel bir uygulama varsa söylerseniz depolara bakabilirim.

Yaygın kullanılan uygulamaların hepsi var Fedora'da da. Eğer çok çok özel bir şey kullanmayacaksanız sıkıntı yaşamazsınız. Kullandığınız özel bir uygulama varsa söylerseniz depolara bakabilirim.
Teşekkür ederim, sanırım Slimjet'in Fedora için desteği vardı çünkü sitesinde görmüştüm ve sadece Zoom kullanıyorum. Fakat tek üzüldüğüm şey paint.net'in sadece Windows'ta olması.
Düzeltme : Zoom'un da desteği varmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı